w

Riot tłumaczy, jaki jest kontekst aktualizowania efektów wizualnych bohaterów LoLa

Riot tłumaczy, dlaczego mimo tego, że bohater potrzebuje obszerniejszych zmian, to i tak dostaje on pomniejszą aktualizację.


W ostatnim czasie wielu bohaterów przechodzi aktualizację efektów wizualnych. Mimo że zabieg ten sprawia, że bohater wygląda dużo nowocześniej i lepiej pasuje do aktualnego stylu graficznego League of Legends, to w przypadku aktualizacji Ahri i Udyra gracze pokazali, że nie do końca zadowoleni są z poczynań twórców.

Dlaczego twórcy uaktualniają efekty starszych postaci?

Gracze po ostatnich aktualizacjach zawiedli się twórcami, mówiąc, że sama aktualizacja efektów jest zdecydowanie niewystarczającym zabiegiem. W przypadku Udyra, którego zdaniem graczy już od dawna podstawowa skórka powinna przypominać tą kosztującą 3250 RP. Mimo że twórcy próbowali przekazać graczom, że podobne aktualizacje nie mają wpływu na planowane pełne aktualizacje, to krytyka dalej spływała na Rioterów.

Właśnie dlatego powstał wpis tłumaczący kontekst tych zmian.

Już od kilku miesięcy wprowadzamy poprawki efektów wizualnych różnych bohaterów, ale okazuje się, że cele tych projektów nie zawsze są jasne dla graczy.

  • Koncentracja na klarowności i jakości: Aktualizacje dotyczą naszych najstarszych, najbardziej nieklarownych i zaburzających obraz rozgrywki efektów wizualnych. Mamy nadzieję, że krok po kroku uda się nam doprowadzić efekty wizualne wszystkich czarów do aktualnych standardów.
  • Wykorzystywanie wolnych mocy przerobowych: Te projekty są wykonywane z czystej pasji przez kilku naszych deweloperów pracujących na co dzień nad skórkami i bohaterami. Zajmują się nimi, gdy mają akurat wolne okienka pomiędzy większymi projektami. Dobrowolnie wzięli na siebie dodatkowy ciężar wprowadzenia niewielkich poprawek grafiki w grze, mimo że nie należy to do ich podstawowego zakresu obowiązków. Starają się też czytać jak najwięcej opinii i komentować je, więc wypowiadając się na ten temat, szanujcie ich czas.
  • Bez związku z przyszłymi VGU: Te prace nie mają wpływu na nasze decyzje dotyczące przyszłych VGU, skórek ani innych większych projektów. Nie martwcie się, że bohaterowie stracą przez to szanse na większe VGU, ponieważ tak się nie stanie.