w

Riot twierdził, że wie lepiej, jak balansować League of Legends. Gracze pokazują, że jest trochę inaczej

Wczoraj w świecie League of Legends wybuchł mały pożar. Wszystko przez jedną z wypowiedzi pracownika Riotu.


Pracownicy Riotu czasem dogryzają graczom, który mają duże skłonności do narzekania. Wczoraj mieliśmy właśnie taką sytuację przy okazji Wukonga. Finalnie Riot chciał uświadomić społeczność, że naprawdę zna się na tworzeniu gier i balansie bohaterów.

Wyszło trochę inaczej, a internet zalały materiały ukazujące „idealny balans” w praktyce. Jednym z najpopularniejszych filmów jest ten od ForestWithin.

Na filmie widzimy kontrowersyjną wypowiedź Riotera i odpowiedź graczy w formie różnych klipów, gdzie zdecydowanie o dobrym balansie nie mogło być mowy.

Film szybko obiegł internet, a temat na Reddicie z linkiem do niego ma obecnie ponad 15 tysięcy punktów. Jak na subreddit League of Legends, jest to naprawdę spora liczba.

Gracze komentują, że będzie tak zawsze. Developerzy robią różne rzeczy, które ich zdaniem odświeżają formułę i pozwalają na nowo poznawać League of Legends. Dobrym przykładem jest tu kilka rodzajów smoków i map. Finalnie jednak czasem okazuje się, że zmiany nie podobają się graczom.

Ostatecznie pogodzenie społeczności z wizją i kreatywnością twórców bywa naprawdę trudne. To właśnie ten aspekt między innymi pokazuje powyższy film. Riot też powinien uważać, co pisze. Nieraz mogą prostą wiadomością wywołać niezłą lawinę.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends