w

Riot ujawnia, dlaczego konkretne postacie otrzymały prestiżowe skórki i tłumaczy różnicę z legendarnymi skinami

Riot odpowiedział na pytania graczy odnośnie prestiżowych skinów w LoLu.


Developerzy obszernie opowiedzieli, w jaki sposób wybierają bohaterów, którzy mają otrzymać prestiżowe skórki. Okazuje się, że duże znaczenie ma popularność postaci, ale Riot nie ogranicza się tylko do tego.

Dowiedzieliśmy się również, jakie różnice dostrzegają twórcy LoLa pomiędzy prestiżowymi skinami, a tymi legendarnymi.

Jak wygląda proces wyboru bohaterów, którzy otrzymują prestiżowe skórki? Dlaczego dajecie je bohaterom, którzy mają już legendarne skórki?

Dobre pytanie. Po zdefiniowaniu kilku kolejnych motywów skórek wybieramy paru bohaterów, którzy pasują do terminu wydarzenia lub terminu wydania skórek za Punkty Prestiżu. W momencie, gdy zaczynamy decydować o tym, który bohater otrzyma prestiżową skórkę, bohaterowie związani z danym motywem są już od pewnego czasu zatwierdzeni.

Wybierając bohatera, który otrzyma prestiżową skórkę, bierzemy pod uwagę wiele czynników…

  • Czy istnieje skórka prestiżowa dobrze pasująca do któregoś z bohaterów w danym motywie? Na przykład Świetlisty Brand to skórka, która byłaby trudna do wykonania z powodu nakładania się kolorów i materiałów.
  • Jak popularny jest bohater i kiedy ostatni raz otrzymał skórkę? Dotychczas wypuszczaliśmy prestiżowe skórki głównie dla bohaterów o wyższych współczynnikach wyboru, ale w przyszłości poeksperymentujemy z tymi o niższych współczynnikach, aby zobaczyć, jak bardzo gracze ich lubią.
  • Czy bohater już wcześniej otrzymał prestiżową skórkę? Najchętniej nie dublowalibyśmy skórek prestiżowych, ale mogą zdarzyć się wyjątki, jeśli nie znajdziemy lepszego dopasowania, a seria skórek jest koniecznym elementem wydarzenia.

Jeśli chodzi o dublowanie się z legendarnymi skórkami, staramy się tego w miarę możliwości unikać (przynajmniej w tym samym roku), ale nie jest to najistotniejsze, ponieważ oba te rodzaje skórek służą innym celom. Skórki legendarne mają na celu stworzenie dla bohatera unikalnej skórki, która kompletnie różni się od pozostałych elementów dostępnych w jego katalogu, dodatkowo uwypuklając to, kim jest bohater, albo też kompletnie zmieniając jego wizerunek w obrębie tematyki motywu skórki. Natomiast skórki prestiżowe to istniejące skórki, które dzięki dodaniu do modelu bardziej luksusowych (i często bardzo iskrzących!) materiałów oraz efektów wizualnych, a także sposobów, w jaki możecie je zdobyć, stają się rzadkie i bardziej pożądane.

Jak na razie nie planujemy stworzenia legendarnej prestiżowej skórki.

Ponadto chciałbym poinformować, że wciąż eksperymentujemy z kilkoma różnymi metodami wyboru i realizacji i będziemy na bieżąco informować graczy o zmianach w naszym podejściu do tego zagadnienia. Na razie mamy dopiero kilkanaście prestiżowych skórek i wciąż traktujemy je jako nowy rodzaj produktu, a wydanie każdej kolejnej jest dla nas okazją do dalszej nauki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends