w

Riot ujawnia gameplay nowej gry Ruined King: A League of Legends Story. Wszystko, co wiadomo

Podczas The Game Awards ujawniono nie tylko nową mapę do Among Us, ale także gameplay jednej z nowych produkcji Riotu.


Do tej pory Ruined King: A League of Legends Story było jedną wielką zagadką. Gracze mieli okazję co prawda widzieć zapowiedzi w postaci zwiastunów, natomiast tak naprawdę nie wiadomo było, czego się spodziewać.

Podczas gali The Game Awards Riot zaprezentował pierwszy, nieco pełniejszy gameplay, który już mówi co nieco o tym, czego należy się spodziewać. Najlepiej tę produkcję porównać z Battle Chasers Nightwar.

Gameplay Ruined King: A League of Legends Story

Wiadomo, że do wyboru będzie kilka postaci. W tym: Miss Fortune, Illaoi, Braum, Pyke, Ahri i Yasuo. Jak czytamy w oficjalnych zapowiedziach:

„Stwórzcie grupę bohaterów League of Legends, zbadajcie Bilgewater i pożeglujcie na Wyspy Cienia, aby odkryć tajemnice zabójczej Czarnej Mgły.”

Czym jednak będzie Ruined King? Na to pytanie odpowiada najlepiej gameplay:

Video

Wygląda to na grę przygodową z turowymi walkami. Gracz zbierze swoją drużynę, która będzie stawiać czoła kolejnym zagrożeniom. UI zdradza, że faktycznie postacie mają posiadać swoje własne statystyki oraz umiejętności.

Zapowiada się ciekawie, trudno jednak powiedzieć, czy gra odniesie spektakularny sukces. Póki co najlepiej z tych wszystkich nowych produkcji radzi sobie TFT. Często gości na Twitchu, dalej jest czymś w rodzaju relaksu, przerwy od rozgrywki na Summoner’s Rift. Tutaj może być podobnie, choć kompletnie nie wiadomo, kiedy dokładnie wyjdzie Ruined King. Riot zdradza jedynie rok, czyli 2021.

Oficjalna informacja od Riotu:

Pierwsza gra niezależna pod szyldem Riot Forge ― Ruined King: A League of Legends Story umożliwia graczom nowy sposób eksplorowania świata League of Legends. Dzięki zastosowaniu formatu jednoosobowej, turowej gry RPG gracze będą mogli przeniknąć do świata Runeterry, aby odkryć tajemnice Bilgewater i Wysp Cienia.

Odkrywanie świata Runeterry

Gracze będą mogli poznawać świat gry, przemierzając kręte uliczki Bilgewater oraz odkrywając tajemnicze labirynty Wysp Cienia. Wędrując przez poszczególne regiony, będą trafiać na różne tajemnice, pułapki i zagadki, a także nowych wrogów i potwory zasiedlające środowisko gry.

RK1.jpg

Gracze mogą oddziaływać na otoczenie ― nawiązywać przyjacielskie pogawędki z postaciami z gry lub wdawać się w bójki z wrogami. Każdy bohater będzie dysponować dwiema zdolnościami w lochu, których może używać do rozpoczęcia walki albo nawiązania interakcji ze stworzeniem lub otoczeniem. Niektóre zagadki lub tajemnice można rozwikłać tylko dzięki wykorzystaniu właściwego bohatera ― na przykład burzeniu cienkich ścian tarczą Brauma bądź ujawnianiu zamaskowanych wrogów kulą Ahri.

RK2.jpg

Znani bohaterowie, nowe sposoby walki

Ruined King wprowadza nowy powiew do gatunku gier RPG spod znaku indie, szczególnie jeśli chodzi o walkę. Chociaż bohaterowie mogą wydawać się znajomi, gracze zobaczą jak drużyna o niecodziennym składzie walczy w nowym stylu poza Summoner’s Rift.

W Ruined King wykorzystano oparty na turach system Alei Inicjatywy. Bohaterowie wykorzystują swoje tury, aby używać umiejętności w alei, umiejętności natychmiastowych i superumiejętności. Mogą też podczas walki korzystać z przedmiotów, a także z umiejętności biernych. System obejmuje parametry takie jak zdrowie, mana, pasek przeładowania i lista kolejności tur.

RK3.jpg

Gracze mogą awansować bohaterów. Każdy bohater ma następujące statystyki: moc ataku, wola, wytrzymałość, obrona fizyczna, obrona magiczna, trafienie krytyczne, szansa na trafienie krytyczne, szybkość, unik, przebicie pancerza, magiczne przebicie i kradzież życia.

Bohaterowie mają przypisane role podobne do tradycyjnych klas RPG, a także umiejętności specyficzne dla gry Ruined King. Istnieje wiele sposobów łączenia i dopasowywania bohaterów w celu uzyskania synergii podczas walki. Poprzez runy i ulepszanie umiejętności gracze mogą modyfikować bohaterów, aby rozwijać ich role i możliwości, dzięki czemu będą lepiej współpracować z innymi aktywnymi bohaterami.

Walka we własnym stylu

Ruined King będzie oferować wiele przedmiotów, poczynając od mikstur po broń, aby gracze mogli walczyć we własnym stylu. Pojawi się szeroki wybór broni i pancerzy, w tym miecze, pistolety i Zbroja Plemienna, w które można wyposażyć postać, aby zmienić jego statystyki. Każdy bohater może używać broni, pancerza i do trzech akcesoriów. Broń będzie miała charakterystyczny wygląd widoczny zarówno podczas walki, jak i badania otoczenia. Przedmioty można tworzyć i modyfikować za pośrednictwem systemu akcesoriów, zaklinania, alchemii i gotowania.

RK4.jpg

Rekreacja w Runeterze

W Ruined King gracze znajdą różne rodzaje aktywności, dzięki którym można zdobywać bogate nagrody lub odkrywać nową wiedzę:

  • Tablica z listami gończymi ― polowanie na zasiedlających świat gry potężnych minibossów, za których wyznaczono nagrodę, zwykle bardzo się opłaca.
  • Wędkowanie ― na wędkę można złapać nie tylko wodne formy życia z Bilgewater, ale też najróżniejsze skarby zalegające na dnie oceanu. Ruined King udostępnia też listę stworzeń wodnych, dzięki której można sklasyfikować swoje połowy. Ryby można też gotować i sprzedawać na czarnym rynku handlarzowi ryb, a za uzyskane środki kupować na tym samym czarnym rynku wyjątkowe przedmioty.
  • Bestiariusz ― służy do rozpoznawania stworzeń i zapewnia informacje o ich umiejętnościach, miejscach występowania i potencjalnych łupach. Pokonując wiele potworów danej kategorii, można odblokować atut bestii, zapewniający bohaterowi bierne wzmocnienie.
  • Zadania poboczne ― w grze pojawią się liczne zadania poboczne zapewniające cenne nagrody od przedmiotów po nowe superumiejętności i legendarną broń oraz wprowadzające wiele zagadek do rozwiązania i tajemnic do odkrycia.
  • Arena walk ― walcząc z kolejnymi falami wrogów, można zdobywać nagrody adekwatne do przebiegu walki.
  • Fabuła ― zbierając skrawki informacji rozsiane po świecie, można poznać dodatkowe fragmenty opowieści. Ponadto gracze otrzymują nagrody zależne od tego, ile informacji na temat fabuły uda się im zdobyć.
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends