w

Riot umożliwi ustawienie profilu w League of Legends w tryb prywatny. Co będzie można ukryć przed innymi?

Riot pozwoli na ukrycie wielu statystyk, które aktualnie można podejrzeć na profilach innych graczy.


League of Legends to gra online, która kładzie ogromny nacisk na rywalizację z innymi graczami. Rozgrywane mecze są zapisywane w historii na każdym profilu, a statystyki każdej gry są dopisywane do ogólnego podsumowania gracza.

Nie każdemu jednak podobało się to, że dosłownie każdy mógł mieć wgląd we wspomniane statystyki. Na serwerach PBE pojawiła się opcja, która być może usatysfakcjonuje te osoby. Co warto o niej wiedzieć?

Profil prywatny w LoLu

Gracze od naprawdę dawna prosili o możliwość ustawienia profilu w tryb prywatny, który ukryłby większość informacji na temat danego konta. Na serwerach testowych w opcjach dotyczących profilu pojawiła się opcja, która idealnie odpowiada na oczekiwania tej części społeczności.

Fani będą mogli ukryć swój ranking, historię gier oraz statystyki dotyczące przeszłych rozgrywek. Ponadto wyłączona zostanie możliwość oglądania meczów. Nazwa przywoływacza, ikona oraz poziom zawsze będą publiczne.

Opcja pozwala więc ukryć wszystko, co potencjalnie mogłoby sprawiać, że niektórzy gracze czuli się niekomfortowo. Mike10577913 pisze:

W końcu nie będę wyzywany za moje punkty maestrii.

Pozostaje jeszcze kwestia stron trzecich, jak na przykład popularne op.gg. Co z nimi? Według użytkownika Juani52643376 profil prywatny nie pozwoli podejrzeć statystyk nawet na witrynach sieciowych.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że op.gg wymaga, aby profil był publiczny. Przynajmniej tak działa to w Overwatchu.

Nowość wzbudza wiele kontrowersji wśród komentujących. Wielu z nich cieszy się na wieść o tym, że ich profil będzie mógł teraz zostać ukryty, a inni wskazują na to, że osoby, które celowo przegrywają rozgrywki, będą mogły skutecznie się ukrywać do momentu, w którym będzie już za późno.

Na ten moment trudno jest oceniać, jak rozwiązanie wpłynie na grę w League of Legends. Jest to z pewnością kolejny krok podjęty przez Riot, który prowadzi do zminimalizowania toksyczności w grze.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends