w

Riot usuwa aplikacje League+, a zastąpi ją Riot Mobile. Będzie obsługiwać zarówno Valorant, Lola i resztę gier Riotu

Riot Games

Okazuje się, że to koniec League+, teraz zastąpić ma ją zupełnie inna aplikacja.


Kilka lat temu Riot Games postanowiło wydać własną aplikację mobilną, dzięki której moglibyśmy komunikować się ze znajomymi w grze bez dostępu do komputera. Tak właściwie, to była najważniejsza jej funkcja, która często nie działała.

Teraz postanowiono zrobić całkowicie nową, która połączy League of Legends, Valorant i inne produkcje Riotu. Jak będzie działać i co mówią o niej deweloperzy?

Riot Mobile

Pierwszą rzeczą, którą powinniście wiedzieć, jest to, że 4 października 2021 r. League+ zostanie zaktualizowane do Riot Mobile. Gdy zaczynaliśmy pracować nad tym projektem, naszym celem było stworzenie miejsca dla graczy, gdzie z łatwością odkrywa się nową zawartość i aktywności, do których można dołączyć, jest się na bieżąco ze wszystkimi naszymi tytułami i wydarzeniami oraz łączy się z innymi graczami Riot poza grą.

Od ostatniej aktualizacji zrobiliśmy dużo postępów i cieszymy się, że możemy podzielić się tym, co przygotowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy. Oto kluczowe elementy:

Nowy wygląd i obsługa

Nasz zespół projektantów ciężko pracował, aby ulepszyć wasze wrażenia z korzystania z urządzeń mobilnych i stworzyć solidne fundamenty pod naprawdę fajne funkcje, które pojawią się w 2022 roku, skupiające się na e-sporcie, większej dostępności do zawartości i personalizacji.

Ulepszona wersja 1.0 Riot Mobile zawiera:

 • Profile graczy.
 • Czat międzygrowy i międzyregionalny.
 • Szybkie sposoby na wyszukiwanie znajomych i rozpoczynanie rozmowy.

Kanał informacyjny dla wielu gier

Jeśli szukacie prostego sposobu, by pozostać na bieżąco z ważnymi dla was grami i wydarzeniami, Riot Mobile sprawdzi się idealnie. Na początku skupimy się na następujących tytułach, ale lista ta będzie się powiększać wraz z publikacją nowych doświadczeń:

 • League of Legends,
 • League of Legends: Wild Rift,
 • VALORANT,
 • Legends of Runeterra,
 • Teamfight Tactics.

Nie martwcie się, jeśli gracie tylko w jedną z naszych gier. Riot Mobile umożliwia graczom łatwe ustawienie filtrów, dzięki czemu zobaczą tylko zawartość i przygody, które najbardziej ich interesują.

Co widać na horyzoncie dla Riot Mobile?

Wprowadzanie zmian w wielu grach to ogromne przedsięwzięcie, które spowoduje, że przez jakiś czas będziemy zajęci. Naszym głównym celem będzie ułatwianie graczom łączenia się w komfortowy sposób z tym, co daje im najwięcej frajdy – z treściami i osobami, na jakie trafiają we wszystkich naszych tytułach.

Wkrótce po naszej premierze zaczniecie dostrzegać znaczną poprawę w doświadczeniach związanych z e-sportem, historią gier i bezpieczeństwem graczy.

Aktualizacja dotycząca stabilności i wydajności

Dziękujemy za wasze opinie, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać wiele problemów związanych z zawieszaniem się, z czatem i powiadomieniami. Chociaż niektóre z tych poprawek zostały już rozwiązane w League+, są pewne ulepszenia, które będą dostępne tylko w aplikacji Riot Mobile — dlatego koniecznie zaktualizujcie Riot Mobile 4 października, gdy aktualizacja będzie dostępna w App Store i Google Play.

 • Zawieszenia podczas logowania — naprawiono w wersji 1.10.6 League+
 • Zawieszenia w historii gier w iOS — naprawiono w wersji 1.10.6 League+
 • Niewczytująca się historia gier — naprawiono w wersji 1.9.7 League+
  • Niektóre regiony mogą mieć problemy z dostępem do historii gier dla graczy z innego regionu
 • Usunięta historia czatu — naprawiono w wersji 1.9.7 League+
 • Opóźnienia w otrzymywaniu powiadomień z czatu — badamy problem. Poprawka planowana w Riot Mobile.
 • Częste wylogowywanie — badamy problem. Poprawka planowana w Riot Mobile.

Jak pobrać Riot Mobile

Dobra wiadomość! Jeśli League+ jest już zainstalowane na waszych telefonach i macie włączone automatyczne aktualizacje, aplikacja zaktualizuje się sama, gdy będzie to możliwe w waszym regionie.

Jeśli nie, polecamy udać się do wybranego przez was sklepu z aplikacjami i pobrać League+ już teraz, żebyście byli jednymi z pierwszych osób, które będą mogły wypróbować Riot Mobile w momencie premiery.