w

Riot wprowadza mały, ale przyjemny dodatek do LoLa, o który gracze prosili latami

Twórcy wprowadzają funkcje, która ma pomóc w świadomych zakupach w sklepie LoLa.


Gracze League of Legends mogą teraz zobaczyć współczynniki wypadania wszystkich łupów dostępnych do kupienia w sklepie w grze, co daje im lepsze wyobrażenie o swoich szansach na zdobycie określonych przedmiotów.

Od wielu lat w grze znajduje się Warsztat Hextech, w którym można otwierać przeróżne skrzynki, orby czy kapsuły. Część z nich ma różną szansę na konkretne przedmioty, ponieważ, w przeciwieństwie do odłamków tajemniczych bohaterów czy emotek, ze skrzynek mogą polecieć zarówno skórki do bohaterów, jak i skiny wardów, emotki czy Pomarańczowe Esencja.

Dla wielu graczy skrzynie to świetny sposób na zdobycie nowych elementów kosmetycznych, a fakt tego, że nigdy nie wiadomo, co dokładnie z nich poleci, powoduje, że gracze są mocno podekscytowani przy otwieraniu.

Riot uznał, że społeczność LoLa powinna mieć wgląd w to, co konkretnie leci z danej skrzynki, by sklep w grze stał się klarowny i sprawiedliwy. Oczywiście wciąż pozostaje element zaskoczenia przy otwieraniu, ale nie można mówić tutaj o złości przez fakt, że poleciała np. emotka, a gracz nie wiedział, że takowa znajduje się w puli.

Informacja o dropie w LoLu

Jeden z Rioterów, KenAdamsNSA, napisał na swoim Twitterze:

Dziś weszła mała, ale znacząca aktualizacja w League. Dodaliśmy współczynniki wypadania dropów w kliencie dla wszystkich łupów, które można kupić w sklepie. Chcemy, aby gracze podejmowali świadome decyzje zakupowe, a to kolejny krok w kierunku spełnienia tej obietnicy. Koniecznie to sprawdźcie!

Rioter dołączył także screena, który pokazuje, jak wspomniane wyświetlanie wygląda.

Jak widać na powyższym przykładzie, gracz może przeczytać, że z Masterwork Chesta jest 70% szans na dostanie odłamka skórki, ale również po 10% szans na inny drop, w tym np. losową emotkę czy 525 Pomarańczowej Esencji.

Częstotliwość wypadania można sprawdzić po najechaniu na niebieski napis, który pojawia się pod skrzynką:

Oczywiście informacje o tym, że skrzynka zawiera emotki czy skórki do wardów nie były ukrywane i można było je wyszukać w internecie. Jednak nie każdy o tym wiedział i zapewne niejedna osoba zawiodła się, gdy zakupiła skrzynkę i otrzymała z niej skina do totemu, a nie odłamek skórki do bohatera.

Twórcy wierzą, że gdy informacje o dropie będą łatwo dostępne, fani LoLa będą podejmowali świadome decyzje przy zakupie i nie będą zawiedzeni po otwarciu skrzynki czy orba.