w

Riot wprowadza wyczekiwane zmiany w wyciszaniu graczy na ekranie wyboru postaci

Najnowsza aktualizacja wprowadziła pewne zmiany w wyciszaniu sojuszników podczas wyboru bohaterów.


League of Legends to gra z przeogromną społecznością. Nic w tym dziwnego, ponieważ tytuł od Riot Games jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Tak ogromna baza graczy zmaga się jednak z wielkim problemem, jakim jest wszechobecna toksyczność. Fani LoLa uchodzą za naprawdę wulgarnych i agresywnych, co można zauważyć m.in. podczas meczów na czacie.

Nie zawsze jednak wyzwiska zaczynają się dopiero po gorszej akcji na Summoner’s Rift. Bywa, że niektórzy gracze są toksyczni już podczas champion select.

Nic więc dziwnego, że są osoby, które chcą jak najszybsze wyciszyć problematycznych sojuszników.

Riot postanowił nieco ułatwić sprawę tym, którzy decydują się na mutowanie innych i spokojną grę, bez czytania obelg na czacie.

Wyciszanie innych graczy

Aktualizacja 12.12 wprowadziła do League of Legends sporo różnych zmian. Poza buffami i nerfami bohaterów oraz dodaniem zupełnie nowej linii skórek – Śnieżnego Księżyca – Riot wprowadził też niewielkie zmiany w wyciszaniu współgraczy podczas wyboru bohaterów.

Od teraz wyciszenia w champion select będą utrzymywały się w dalszej grze oraz na ekranie podsumowania meczu.

Wyciszenie gracza w trakcie wyboru bohaterów będzie teraz utrzymywało się w grze i przy podsumowaniu rozgrywki. (Wyciszenie gracza podczas gry również przejdzie na podsumowanie rozgrywki). Co więcej, stan wyciszenia każdego gracza można teraz wyświetlić i przełączyć na ekranie podsumowania rozgrywki.