w

Riot z premedytacją usunął Easter egga z liczbą Pi z LoLa. Po krytyce graczy, zmianę cofnięto

Żaden z graczy nie wierzy, że zostało to zrobione przypadkowo.


League of Legends ma naprawdę dużą ilość różnych elementów, które zawierają w sobie mniejsze i większe Easter eggi. To ciekawostki, na które większość graczy zupełnie nie zwraca uwagi i trudno się dziwić, w końcu kto normalny porównywałby przeliczniki postaci do kilku miejsc po przecinku.

A jednak tacy gracze istnieją, co więcej, bardzo zirytowali się na decyzję Riotu, która usunęła liczbę Pi z League of Legends, konkretnie z przeliczników AD Vel’Koza.

Protest graczy przyniósł skutek

Na Reddicie bardzo popularny stał się wątek odnośnie liczby Pi, która miała być zawarta w przeliczniku AD Vel’Koza. Do tej pory wynosił on 3.141593, co było odzwierciedleniem liczby Pi (3.14159265..). Jedna z ostatnich aktualizacji zmieniła przelicznik na 3.14, co jak pisze społeczność „było okej”, natomiast ostatni patch ponownie zmienił liczbę go ponownie, tym razem już na 3.141.

„(…) co jest niesmaczne i godne ubolewania. Byłoby znacznie lepiej, gdyby Vel’Koz miał swój wzrost AD dostosowany do 3,142, a nawet lepiej, 3,14159, ponieważ tylko w ten sposób można zachować prawdziwą sekwencję cyfr i nadal mieć dokładnie zaokrągloną wartość.”

Graczom LoLa nie trzeba dwa razy powtarzać, że jest na co ponarzekać, więc temat stał się niesamowicie popularny. Nijak nie wpływa to na rozgrywkę, nie ma tak naprawdę większego znaczenia i to dlatego post odnośnie tej sytuacji zyskał ponad 18 tysięcy punktów na Reddicie.

Riot musiał temat zauważyć, bo ponownie zmieniono przelicznik AD na poziom z 3.141 na prawidłowe 3.141593. Tak naprawdę wystarczył jeden dzień. Riot niestety nie odniósł się do tego w żaden sposób, ale na pewno deweloperzy śledzący Reddita musieli natrafić na ten wątek, w końcu jest jednym z najpopularniejszych nie tyle tygodnia, co całego miesiąca.

Co zabawne, ta sytuacja była popularniejszym tematem w społeczności, niżeli Rell, najnowsza postać w League of Legends, która cieszy się tak „dużym” zainteresowaniem, że przegrywa z liczbą Pi.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends