w

Riot zadaje graczom LoLa bardzo dziwne pytanie. Nie zdziwcie się, jak zobaczycie dzisiaj w kliencie

Klient LoLa to temat rzeka, ale tym razem jest nawet zabawniej, niż zazwyczaj.


Riot od jakiegoś czasu robi dokładnie to, co Epic – czyli bezpośrednio w kliencie zadaje graczom pytania odnośnie ich odczuć z gry, nowych skórek, eventów. Wszystko po to, by zebrać podstawowe informacje o tych najważniejszych rzeczach.

Normalnie nikomu to nie przeszkadza, choć bywa niekiedy irytujące. Szczególnie, jeżeli pytania są dość… Specyficzne, wręcz filozoficzne. Oczywiście jest to prawdopodobnie wynik kolejnego, jednego z wielu błędów.

Czy wiesz…

Pytanie uchwycił akurat niemiecki gracz, ale bardzo możliwe, że Polakom też się to pokaże, ewentualnie już pokazało. W końcu co prawda to EUW, ale nadal w obrębie europejskich serwerów. W każdym razie pytanie po przetłumaczeniu to:

“Czy wiesz?”

I tyle. Nie ma nic dodatkowego, po prostu dwa słowa, na które można odpowiedzieć w dwojaki sposób. Albo przyznać, że wiecie, albo odpowiedzieć, że nie.

Zapewne miało tam być jakieś pytanie, ale go nie ma. To jedna z wielu tego typu wpadek w ostatnim czasie, więc nikogo nie powinna dziwić. Ciekawe jednak, czy Riot w ogóle o tym wie – tzn. czy nie wyciągnie wniosków na podstawie tej ankiety myśląc, że gracze faktycznie na coś tutaj odpowiadają.

Z tego, co piszą ludzie, to często się to zdarza, jeżeli mamy ustawiony język inny, niż angielski. Riot zadaje pytania oryginalnie w języku angielskim i prawdopodobnie tak to wygląda, gdy nie zostaną one przetłumaczone.