w

Riot zapowiada zmiany w LoLu bezpośrednio w grze. Nowy, nietypowy sposób na zapowiedzenia zmian Pantheona

Pantheon aktualnie jest wybierany najczęściej na pozycji wsparcia. Czy to się zmieni?


Pantheon jest bohaterem, który przeszedł kompleksowy rework w lipcu 2019 roku i zyskał na tym dużo więcej mocy, niż Riot chciał mu dać. Stał się jednym z najczęściej banowanych bohaterów w sezonie 9, a tę serię zakończyły dopiero nerfy z kolejnych miesięcy. Od czasu osłabień jest on raczej wyborem spoza mety, co udowadniają aktualne statystyki bohatera. Na Summoner’s Rift obecnie gości głównie jako support, co zaś nie podoba się starszym graczom championa. Czy mogą oni liczyć na jakiekolwiek zmiany?

Problem Pantheona i zwiastun zmian

Bohater był projektowany z myślą o solo liniach i jungli. Nic więc dziwnego w tym, że gracze zawiedzeni są jego aktualnym stanem. Nawołują twórców do sprawienia, aby ponownie stał się sensownym wyborem na jego pierwotnych pozycjach.

Jeden z graczy omawianej postaci podczas swojej rozgrywki rankingowej napotkał na Riotera i postanowił zapytać go o aktualny stan Pantheona.

ZOBACZ – Riot publikuje trzecią część komiksu League of Legends, która mówi o nieuchwytnej karierze Evelynn z K/DA

Niedługo po zakończeniu gry Riot Phlox publicznie odniósł się do swoich słów i wyjaśnił, co miał na myśli.

Cześć wszystkim!

Od jakiegoś czasu przyglądamy się Pantheonowi pod kątem przyćmienia jego roli na górnej alei innymi. Nie gwarantuję, że cokolwiek zostanie zrobione, ponieważ nie jest to projekt typu „must-be-done”, ale chciałbym się tym zająć, kiedy będę miał czas (grałem nim sporo na wszystkich 4 pozycjach i absolutnie go uwielbiam).

To powiedziawszy, niestety żadne prace nie mogą rozpocząć się przed przedsezonem, ponieważ projekt będzie wymagał wielu rąk do pracy, a nie możemy być pewni tego, jak jakikolwiek bohater będzie wyglądał, do czasu aż nowe przedmioty się przyjmą. Z tego, co na ten moment wiem, przedmioty, które wybrałby Pantheon na topie, są naprawdę niezłe, ale mogą nie wystarczyć.

W skrócie – jestem zainteresowany pracowaniem nad nim, ale nie mogę niczego zagwarantować, a już na pewno nie przed końcem przedsezonu.

Cieszę się, że gracze są podekscytowani, ponieważ projekt, którego chce community, niezmiernie zyskuje na wartości!

Mimo że nie ma gwarancji, że champion otrzyma jakiekolwiek zmiany w najbliższym czasie, fakt, że Riot zdaje sobie sprawę z jego problemów, będzie prawdopodobnie dobrą wiadomością dla graczy, którzy nim grają. Na ten moment jedynym, co im pozostaje, jest czekanie na przedsezon i nowe przedmioty, o których wspomina Rioter.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends