w

Riot zastanawia się nad usunięciem flasha z LoLa. Ale warunek, by to się stało, jest prawie nie do spełnienia

Riot myśli o dodaniu nowych czarów przywoływacza, czyli „summoner spelli”.


Riot August na swoim streamie odpowiedział graczom na pytania odnośnie czarów przywoływacza. Jest to o tyle ciekawa kwestia, że wszystko, co jest wybierane, bardzo często dostaje praktycznie od razu nerfy.

Tymczasem flash jest wybierany w 90% gier. W teorii więc ten czar powinien zostać zmieniony – według ogólnego sensu Riotu umiejętność ta jest zdecydowanie zbyt często wybierana. Deweloperzy nie zmieniają jednak praktycznie niczego, co wiąże się z Flashem. Dlaczego?

Flash może zostać zastąpiony, ale są na to małe szanse

Ludzie na streamie byli ciekawi, dlaczego coś, co ma 90% pickrate, nie zostanie zmienione. Pytania padały tak z czystej ciekawości, a nie chęci zmian. Rioter odpowiedział na to w bardzo prosty sposób, przyznając, że deweloperzy cały czas myślą nad dodaniem nowych czarów przywoływacza i ewentualnym zastąpieniem Flasha.

Czy RIot planuje kiedyś dodać nowe czary przywoływacza?

Tak

Ale to trudne

Jeżeli zastąpi to flasha, to musi to być zabawniejsze od flasha

Flash to nieskończona zabawa

Jeżeli zastąpi jakikolwiek inny czar, musi być na tym samym poziomie zabawny

Wiadomo, że tłumaczenie „fun” jako „zabawa” to duże uproszczenie, ale z samej tej rozpiski już dużo wynika. Rioter dalej wyjaśniał, że Flash sprawia, iż LoL jest o wiele lepszy, i dlatego jest traktowany w specjalny sposób na tle wszystkich innych mechanik w grze.

Jednocześnie niewykluczone, że kiedyś Riot wpadnie na pomysł czegoś, co mogłoby zastąpić Flasha, ale jak czytamy, musiałoby to być coś, co uczyni LoLa jeszcze lepszym, niż robi to Flash, a to będzie niesamowicie trudne.

Jeżeli znajdziemy coś, co może rywalizować z Flashem, zawsze musimy się spytać sami siebie, czy gra jest lepsza, jeżeli ludzie używają tego zamiast Flasha. Jeżeli odpowiedź brzmi nie, to nie powinniśmy wydawać tego czaru.

To dlatego Riot pozwala na to, by Flash był obecny w każdej grze i był opłacalny na każdej postaci. Wątpliwe, by kiedykolwiek pojawiło się coś lepszego, ale oczywiście nie jest to wykluczone.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends