w

Riot zdecydował, że mainy Lux nie zasługują na te efekty, więc je wycofano z nowego skina

Riot zaprezentował niedawno nowe skiny, które niedługo po ich prezentacji przeszły zmiany. Najbardziej dotyczyły one Lux.


Okazuje się, że Riot ostatnio robił bardzo dziwne ruchy w kierunku skinów. Wszystko to pojedynczo nie ma zbytniego znaczenia, ale biorąc to wszystko do kupy, okazuje się, że skórki zostały w pewien sposób ograniczone.

Dotyczy to skinów za 1350RP, które dostały efekty droższych/innych skórek. Riot uznał więc, że je usunie. Decyzje mogą wydawać się dość dziwne, szczególnie że deweloperzy sami przyznają, iż większość zupełnie się o tym nie dowie. Prezentacja skórek już się odbyła, a usunięcie efektów nastąpiło dopiero po tym.

O co w tym wszystkim chodzi?

Wszystko zaczęło się od wpisu jednego z Rioterów na Twitterze, który informuje o cofnięciu pewnych animacji w skinie Space Groove Lux.

Zmiany nie są ogromnie widoczne i trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby je zobaczyć. Poniższy film na pierwszy rzut oka nic nie wyjaśnia, ale wystarczy spojrzeć na ustawienie modelu postaci.

Konto Riotera, które nie za bardzo ktokolwiek śledzi, opublikowało w związku z tym post. Mało kto więc dostrzegł na nim nawet przeprosiny za to, że w prezentacji skina znalazły się te “lepsze” animacje.

Przepraszam za pokazanie czegoś, co nie było planowane do wydania. Liczę na to, że nasza ulubiona bohaterka Lux zostanie zaktualizowana w przyszłości, dzięki czemu jej skórki będą lepiej wyglądać w całej okazałości.

W tym miejscu zauważa to jeden z użytkowników Reddita i stawia sprawę jasno: Riot usunął animacje przeznaczone dla droższych skinów (1820RP), które przez przypadek zostały zaimplementowane do skórki Lux. Zrobiło się dość nieprzyjemnie, bo:

  • Pokazano prezentacje skina
  • Usunięto z niej animacje, które wszyscy już widzieli
  • Mało kto się o tym dowie przed zakupem. Większość zobaczy to dopiero przy używaniu skórki

W tym miejscu zgłosili się inni użytkownicy Reddita, pokazując podobne przypadki w ostatnich dniach.

W przypadku Lux tłumaczono to integracją skórek, u Wukonga to przestarzały model stanął na przeszkodzie dodania nowszych animacji. Nic dziwnego, że gracze poczuli się w pewien sposób oszukani.

Jak czytamy na Reddicie:

“Tytuł, szkoda, bo wiem, że wszyscy tutaj byli bardzo zadowoleni z animacji BA (zwłaszcza z jej superumiejętności) i wielu nie zobaczy tego przed zakupem w dniu premiery. Rozumiem potrzebę spójności we wszystkich skórkach o podobnej cenie (jest to tylko 1350, nowe animacje są zarezerwowane dla skórek 1820+), ale to niezbyt dobrze jest udostępniać podgląd skórki z animacjami, które są następnie usuwane.”

Rioter sam odpowiedział na Twitterze, że czyta wszystkie te opinie i zdaje sobie sprawę, że sytuacja nie wygląda najlepiej.

Chciałbym tylko powiedzieć, że doceniam każdego, kto się dzieli swoimi opiniami i przemyśleniami. Zdaje sobie sprawę, że wiele osób jest zdenerwowanym naszymi argumentami i ich uzasadnieniem. Głównie to moja wina, czyli niezamierzone wrzucenie złej zawartości na PBE.

Społeczność nie jest z tego faktu zadowolona i niektórzy twierdzą, że jest to cofnięcie skórki do 2016 roku, a jej cena powinna wynosić 975 RP.

Co jest do cholery Riot. Battle Academia, to epicka skórka, zupełnie jak ta, dlaczego więc zasługuje na nowe animacje, a ta nie? Zwłaszcza że zostały już wykonane, zaimplementowane i wyglądają o wiele lepiej niż podstawka.

Jeden z komentujących stwierdził, że Riot Games przyznało się kiedyś, że nie powinni umieszczać nowych animacji w skórce za 1350 RP, aby nie zawyżać standardów. Redditor o pseudonimie Odysseyan podsumował cały temat jednym krótkim zdaniem:

TLDR: Nie chcieliśmy, aby skórka była zbyt dobra w swojej cenie, więc teraz ją pogarszamy, więc nie miejcie od nas wysokich oczekiwań.

Cała ta sprawa sprowadza się do jednego. Warto sprawdzać dokładnie skina przed jego kupieniem z tych fanowskich porównań, a nie oficjalnych.