w

Riot zmienia głosowania nad celami w LoLu. Nie będą już tak irytujące?

Riot Games

Głosowanie nad celami zostało zmienione. Gracze mogą odetchnąć z ulgą.


W przedsezonie do League of Legends trafił nowy dodatek mający zwiększyć komunikację z innymi graczami. W zestawie z nowym i rozszerzonym kołem pingów dodano możliwość głosowania nad ważnymi celami, jakimi są potężne globalne buffy.

Chociaż w wielu sytuacjach się przydaje, to jego nad wyraz częste występowanie budzi irytację wśród graczy. W aktualizacji 12.23 Riot Games postanowiło to zmienić. Jak teraz wygląda system głosowania?

Zmiany głosowania nad celami

Riot postanowiło w nadchodzącym sezonie zmniejszyć odpowiedzialność dżunglerów za utratę skrzydlatych bestii, fioletowych robaków i żuków. Pomagając im tym samym zmobilizować zagapioną drużynę do walki o nie. Pomóc ma w tym system głosowania dający jasny komunikat na ekranie, że będzie się działo i warto przyszykować długo odnawiające się umiejętności.

Chociaż pięknie wygląda to na papierze, to nie do końca tak błyszczy w grze. Komunikat był zbyt częsty, wyświetlał się zbyt długo i pojawiał się automatycznie. Teraz postanowiono to zmienić:

  • Wyłączone głosowanie na tablicy wyników: Kliknięcie zegara celu nie rozpocznie już głosowania nad celem. Zamiast tego wyświetli zegar na czacie.
  • Czas głosowania: Zmieniono czas, w którym gracze mogą najwcześniej rozpocząć głosowanie nad celem z 90 sek. na 75 sek. przed pojawieniem się celu.
  • Wyłączone automatyczne głosowanie: Głosowanie nad celem nie będzie się już automatycznie rozpoczynać 30 sek. przed pojawieniem się celu.

Według naszych obecnych danych, planowanie celów pozwala graczom na lepszą organizację i wspólne podejmowanie decyzji, czy walczyć o dany cel. Istnieją jednak sytuacje, w których głosowanie pojawia się zbyt często lub w nieistotnych momentach. Jeśli chodzi o planowanie celów, chcemy mieć pewność, że pokazujemy graczom odpowiednie informacje, które mogą im pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji w odpowiednim momencie. Chcemy, by gracze byli w stanie jasno zakomunikować swoje zamiary — zarówno jeśli chodzi o poinformowanie o gotowości i priorytetowym traktowaniu poszczególnych celów, czy współpracy z sojusznikami.

Wprowadzamy pewne zmiany, by system głosowania lepiej odzwierciedlał zamiary graczy. Dzięki waszemu użytkowaniu systemu z pewnością uzyskamy informacje, które przydadzą nam się w jego przyszłym usprawnianiu. 

Jak można przeczytać, niewykluczone są kolejne zmiany tego systemu. Wszystko zależy od tego, jak często i w jakich momentach będą korzystać z tej opcji gracze.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends