Riot zmienia zaimki Blitzcranka z League of Legends. Od teraz nie będą to he/him (on/jego)

League of Legends

Reklama

Poinformowano, że zmieniono lore Blitzcranka. Nie chodzi o nowe wydarzenia, ale o podmianę zaimków. Jakie są teraz?


W League of Legends jest ponad 160 różnorodnych postaci. Te różnią się od siebie wyglądem, umiejętnościami, pochodzeniem, płcią czy nawet orientacją. Twórcy starają się zrobić jak najwięcej wyjątkowych i barwnych bohaterów, którzy będą mieli rozbudowany charakter pod wieloma względami.

Przez jakiś czas można było śmiało stwierdzić, że zdecydowana większość championów jest łatwa w określeniu pod względem płci. Być może wyjątkiem była Rek’Sai, która niektórym myliła się z potworem płci męskiej. Nie było jednak sytuacji, by jakiś bohater był otwarcie niebinarny lub nie było nigdzie podane czy jest kobietą, czy mężczyzną.

Ostatnie lata wprowadziły do League of Legends sporo różnorodności – pojawiły się postacie, które należą do mniejszości seksualnych – dobrym przykładem jest choćby najnowszy champion, czyli K’Sante. Jest również Neeko, ale także odświeżona relacja Diany i Leony czy Gravesa i Twisted Fate’a.

Reklama

Część osób zastanawiała się, kiedy do gry zawita postać transpłciowa lub niebinarna. Co prawda nie ogłoszono takiego championa, ale zmieniono zaimki jednemu, który jest w Lidze od wielu lat. Chodzi o Blitzcranka.

Nowe zaimki Blitzcranka z LoLa

Reklama

Blitzcrank pojawił się na Summoner’s Rift 2 września 2009 roku. Raczej nikt nie ma wątpliwości, że nie jest on człowiekiem, ale maszyną. Te z założenia nie mają płci, jednak do tej pory bohater wypowiadał się w formie męskiej.

W tym roku Riot postanowił to zmienić i zmodyfikował lore championa tak, by jego zaimki z He/Him zmieniły się na They/Them.

Wszyscy, którzy nie lubią tego typu zmian lub nie interesują się fabułą, nie muszą się martwić, ponieważ opisy championa nie będą zmieniane w samej grze. Oznacza to, że wszystkie wypowiedzi czy opisy umiejętności pozostaną takie same – dalej będą mówić o Blitzcranku w formie męskiej.

Chociaż początkowo określano go za pomocą zaimków He/Him, w ostatniej aktualizacji lore Blitzcranka zmieniono zaimki na They/Them.

W grze i opisach umiejętności nadal mówi się o bohaterze, używając zaimków He/Him.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej