w

Riot zmusza graczy LoLa do zmiany nicków w związku z koronawirusem

Dość niecodzienna sytuacja w związku z trwającą pandemią, Riot zmusza graczy do zmiany ich nicków, jeżeli w jakikolwiek sposób nawiązują do koronawirusa.


Riot jakiś czas temu mocno zaszedł za skórę graczom w związku z całym przenoszeniem kont League of Legends na konta Riot. W efekcie wiele osób musiało zmienić swoje nicki w taki sposób, by były unikalne.

Tym razem nawet, jeżeli nick jest unikalny, to i tak musi zostać zmieniony. Wynika to z polityki, jaką przyjęli twórcy LoLa. Gracze mają jednak wątpliwości, czy nazwisko jest powodem do wymuszenia zmian.

Zmień nick, lub nie graj w LoLa

Użytkownik Reddita o nicku SquidBolado opisuje swój przypadek, kiedy to wchodząc do LoLa został poproszony o zmianę nicku, który brzmiał po prostu „Corona”. Jak tłumaczy członek społeczności, to po prostu jego nazwisko. Nazwy „Squid Corona” miał używać od 6 lat, natomiast jakiś czas temu zmienił ją po prostu na „Corona”, gdyż według niego tak było po prostu schludniej.

Na początku 2019 roku udało mi się zmienić nazwę w grze na „Corona”, ponieważ myślałem, że krótsza wersja mojego imienia jest ładniejsza, dobrze współpracowała z mówieniem moim prawdziwym znajomym, aby dodali mnie do League, ponieważ wszyscy wiedzą, że to moje nazwisko i myślę, że Corona to dość fajna nazwa, więc dlaczego nie zostać przy tym.

W pewnym momencie gracz dostał powiadomienie podczas logowania się do League of Legends, że musi zmienić swoją nazwę, by dalej grać. Sam nie wiedział dokładnie o co chodzi, więc napisał do działu wsparcia z prośbą, by umieścić go na tzw. „white-liście”, dzięki czemu dalej mógłby grać. W końcu nie chodziło o pandemię, a o nazwisko.

Po wymianie w sumie kilku maili Riot podjął decyzję. Gracz nie może używać swojego nazwiska, bowiem wprost nawiązuje do trwającego zagrożenia na świecie.

Sprawa ta wywołuje sporo kontrowersji z różnych powodów. Głównym jest fakt, że gracz może w prosty sposób udowodnić, że chodzi o jego nazwisko. Wiele osób wskazuje również, że spotykają na serwerach ludzi, którzy nie otrzymali tego typu informacji i spokojnie grają pod bardziej oczywistymi nickami.

W Riocie często mówi się o niekonsekwencji i chyba to jest właśnie najlepszy tego przykład. Albo wszyscy, albo nikt. Wydaje się naturalnym, że jeżeli ktoś miał taką nazwę od wielu lat, lub chociaż przed wybuchem pandemii, to powinien móc ją zatrzymać. Rozumowanie Riotu jest jednak zrozumiałe, studio nie chce w żaden sposób przenosić napiętej sytuacji w na świecie do swojej gry.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends