w

Riot znerfił OP przedmiot w League of Legends 48 godzin po jego wyjściu

10 sezon League of Legends oznacza wiele zmian i nowości. Niektóre są największymi w historii Ligi, jednak jak się okazuje, część z nich jest mocno nietrafionych.


Riot kombinuje z wieloma zmianami jednocześnie, wprowadza też zupełnie nowe przedmioty, które niekiedy okazują się zbyt mocne.

Do League of Legends wprowadzono między innymi Umbral Glaive, będący tańszym zamiennikiem Duskblade of Draktharr, natomiast Sanguine Blade zastąpił usunięty już Spear of Shojin.

Sanguine Blade znerfione po 48 godzinach

Okazało się jednak, że Sanguine Blade jest po prostu za mocne i zbyt znacząco wpływa na praktycznie każdą postać AD. Riot wiedział, że musi temu przeciwdziałać i zaledwie kilkadziesiąt godzin później mamy osłabienie.

Jeden z Rioterów ujawnił, że przedmiot przeszedł spore zmiany. Oprócz tego zbalansowano między innymi Ezreala, który ma teraz więcej HP, bazowej many i obrażeń.

Głównym powodem nerfa była zbyt niska cena Sanguine Blade, co sprawiało, że przedmiot był idealny zarówno dla solowego grania na liniach, jak i dla junglerów – ci drudzy wybierali go również ze względu na dużą prędkość ataku. Szybsze czyszczenie potworów i spora przewaga w starciu z przeciwnikami szybko sprawiły, że przedmiot stał się czymś, co po prostu trzeba było zakupić.

Riot w efekcie zwiększył zarówno cenę z 1000 na 1100 złota oraz zmniejszył prędkość ataku z 40-100 na 20-80%. Niewykluczone jednak, że w przyszłości przedmiot zostanie raz jeszcze zmieniony.

TRYNDAMERE BYŁ JEDNĄZ NAJLEPSZYCH POSTACI, KTÓRE UŻYWAŁY SANGUINE BLADE

Zmian będzie więcej

Tego typu zmian możemy się spodziewać jeszcze więcej. Zadaniem Przedsezonu jest właśnie zbalansowanie nowych rozwiązań, co Riot wielokrotnie powtarzał. Dobrze, że developerzy tak szybko reagują i wiedzą, że nie ma tu miejsca na czekanie na kolejną aktualizację.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends