w

Riot zwiększa czas trwania kar za niewłaściwe zachowania na czacie w League of Legends

Wprowadzono kolejne modyfikacje kar za toksyczne zachowania w LoLu.


Nowa aktualizacja o numerze 14.3 weszła na serwery. Wśród nowości znaleźć można skórki z uniwersum Niebiańskiej Szali, sporo buffów i nerfów oraz powrót lubianego trybu URF.

Poza typowymi zmianami w balansie, które są stałym elementem każdego patcha, Riot wprowadził także bardziej rygorystyczne kary dla osób, które nie zachowują się odpowiednio podczas meczów.

Dłuższe kary za złe zachowanie

W aktualizacji przeczytać można, że od teraz kary za niewłaściwe zachowanie na czacie podczas meczów będą trwały dłużej. Riot nie napisał konkretnie, o ile zwiększył ten czas, ale wiadomo, że został on wydłużony, przez co ukarani gracze mają mocniej odczuć blokadę.

Tak o wszystkich zmianach w temacie czatu pisano w najnowszej aktualizacji o numerze 14.3:

Po zgłoszeniu gracza za obrażanie słowne i/lub mowę nienawiści na koniec gry wyskoczy okienko, z poziomu którego możecie z łatwością zablokować gracza lub zmienić ustawienia czatu. Jeśli nie chcecie, aby okienko wyskakiwało za każdym razem, możecie zaznaczyć opcję „Nie pokazuj więcej tej wiadomości”. Jeśli będziecie chcieli przywrócić wyskakujące okienko, możecie to zrobić przez Ustawienia > Czat i znajomi.

Zwiększone czasy trwania większości kar za niewłaściwe zachowanie na czacie.

Jak widać, Riot cały czas pracuje nad tym, by League of Legends było mniej toksyczne. Twórcy starają się jednocześnie, by gracze, którzy zachowują się w porządku, mniej odczuwali negatywne zachowania sojuszników, jak i ci, którzy łamią wytyczne społeczności, byli odpowiednio ukarani.

Na ten moment trudno powiedzieć, czy kary faktycznie coś zmienią i czy ich czas został odpowiednio wydłużony. Wszystko okaże się z czasem. Więcej o najnowszej aktualizacji w LoLu można poczytać tutaj – klik.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends