w

Serial League of Legends został przełożony. Kiedy premiera Arcane?

Serial, który miał pojawić się jeszcze w tym roku został przełożony.


Arcane to serial League of Legends, którego premiera była zaplanowana na 2020 rok. Niestety, ze względu na COVID-19 Riot musi przesunąć swoje plany.

Oznacza to tyle, że serial nie pojawi się w tym roku, tak jak spodziewali się tego wszyscy. To smutna wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na dopełnienie tego roku po wydaniu Valoranta.

Serial Arcane przełożony na 2021 rok

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, cały Riot jest przygnębiony tą informacją, jednak zdecydowano, że bezpieczeństwo i zdrowie pracowników jest najważniejsze.

“Wszyscy w Riot jesteśmy tym przygnębieni. Naprawdę nie mogliśmy się doczekać, aby jeszcze w tym roku pokazać wam Arcane, ale musimy powstrzymać nasz entuzjazm ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie naszych zespołów i partnerów. Nasz nowy plan zakłada wypuszczenie serialu Arcane w 2021 roku.”

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie wszystko wróci do normy. Wiele firm już zaczyna pracować, ale podobnie do Riotu, wszyscy mają pewne opóźnienia. Nadal istnieją też bariery pomiędzy konkretnymi państwami, a niektórych prac nie da się przeprowadzić na odległość.

“Realizacja zadań kreatywnych i produkcyjnych jest bardzo trudna w warunkach, gdy nie można spotkać się ze współpracownikami w realu. Mamy teraz spotkania wideo, które pomagają, ale nie zastępują wspólnych zebrań, gdy gromadziliśmy się w tym samym pomieszczeniu i czuliśmy miedzy sobą przepływ kreatywnej energii. Gdy doda się do tego techniczne trudności związane z produkcją serialu w skali globalnej, problem staje się znacznie poważniejszy.”

Póki co gracze muszą uzbroić się w cierpliwość. Przypomnijmy, że mimo problemów wydano jednak Valoranta, a prace przy League of Legends nie zatrzymały się. Dzięki temu można powiedzieć, że Riot przetrwał najgorszy okres, a teraz będzie wracał na właściwe tory.