w

Skrzynki prawdopodobnie znikną z LoLa, gracze będą widzieć losowane przedmioty

Naciski ze strony „góry” już odbijają się w kilku grach. Teraz ma to też dotknąć League of Legends.


2019 rok był bardzo trudny dla tematu skrzynek. Zostały one zakazane w kilku krajach, a w wielu dalej budzą ogromne emocje i sprzeciwy.

W związku z tym wiele gier, do których swoją rękę przykłada Tencent ma zmienić swoją politykę względem skrzynek w swoich produkcjach.

Koniec ze skrzynkami w League of Legends?

Według najnowszych informacji, studia gier muszą dostosować się do nowej rzeczywistości, w której samo słowo „skrzynka” jest odbierane jako element hazardu i losowości. W efekcie mechaniki zawierające lootboxy przejdą gruntowne zmiany.

Z instrukcji przekazywanych od Tencentu wynika, że są dwie zasady:

  • Skrzynka nie powinna być skrzynką
  • Gracz musi widzieć, co dokładnie wylosował jeszcze przed otwarciem „nie skrzynki”

I o ile pierwszy punkt raczej nikomu nie zrobi różnicy, bo w końcu skrzynka może się zmienić w cokolwiek innego, o tyle ciekawie robi się przy widoczności zawartości jeszcze przed otwarciem „czegoś”.

Widzisz co wylosujesz zanim otworzysz

Ten element jest w tym wszystkim najważniejszy, gdyż kompletnie zamyka temat losowości. Po prostu widzicie co Wam wypadło i sami decydujecie, czy chcecie to otworzyć, czy nie.

Takiego zabiegu dokonano w Rocket League (które przejęło Epic Games, a gdzie Tencent ma 40% udziałów w EG). Tam developerzy zmienią skrzynki na tzw. blueprinty.

Czym się różnią od skrzynek? Po pierwsze wyglądem, a po drugie widocznością rzeczy, którą możemy kupić.

Kiedy zmiany?

W komunikacji Tencentu nie ma wymienionych szczególnych dat, natomiast można się spodziewać, że nie chodzi tutaj o 2019 rok, a są to raczej wskazówki na przyszłe lata. Rocket League idzie na pierwszy ogień, pozostałe wielkie produkcje muszą przemyśleć swoją politykę skrzynek.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends