w

Spór wśród graczy LoLa. Czy można zostać zbanowanym za złożenie złych przedmiotów?

W społeczności League of Legends pojawiła się bardzo ciekawa kwestia, która ma spory związek z nadchodzącym przedsezonem.


Wiadomo, że w League of Legends można dostać bana za trollowanie, niesportowe zachowanie, odmawianie współpracy z drużyną. Jak natomiast wygląda kwestia z byciem banowanym za budowanie nieodpowiednich do postaci przedmiotów?

Wydaje się, że powinna to być prosta sprawa – kompletne mylenie przedmiotów może zostać potraktowane jako trollowanie. Problem w tym, że rekomendowane itemy nadal nie zostały zaktualizowane. Przed graczami także przedsezon, który wprowadzi ogromny chaos w LoLu. Na początku nie będzie wiadomo, co i dlaczego warto budować.

Niby proste, a jednak nie

Jeden z graczy zadał na Reddicie pytanie o to, czy można zgłaszać budowanie złego buildu. Tutaj odpowiedź jest prosta – można, a czy Riot coś z tym zrobi, to już zupełnie inna kwestia.

Ile osób, tyle opinii. Społeczność podzieliła się tutaj mniej więcej na pół. Jedni uważają, że zły build to zwyczajne trollowanie, ale na inny, mniej oczywisty sposób. Wybierając złe przedmioty, stajemy się łatwym celem, ewentualnie nie wykorzystujemy potencjału postaci.

Z drugiej strony pojawili się gracze, którzy zwracają uwagę na kilka istotnych rzeczy:

  • Osoba budująca się niestandardowo, może właśnie opracowywać swoją unikalną strategię lub po prostu wykorzystywać coś, co zobaczyła gdzieś na streamie
  • Przedmioty dla supportów, którzy przeszli z innych linii dalej nie są zaktualizowane, więc mogą wprowadzać w błąd

Co na to Riot? Nigdy nie pojawiła się prosta odpowiedź na takie pytanie, natomiast w 2017 powstał materiał o niestandardowych sposobach na grę. Znalazła się tam bardzo ważna informacja. Najważniejszym czynnikiem, który miałby zdecydować o ewentualnym banie w tej sytuacji, jest to, czy dana osoba wyrażała zamiar wygranej.

Jeżeli więc zbudujecie coś kompletnie odmiennego od standardów, o ewentualnym banie zadecyduje to, czy robiliście to z zamiarem wygranej, czy może ewidentnie trollowaliście. Przynajmniej w czystej teorii.

Jak film z 2017 ma się do roku 2020 i nadchodzących zmian w LoLu? Na pewno w początkowych tygodniach Riot będzie patrzył na wszystko nieco łagodniej, a przynajmniej tak pisali na swoich prywatnych kontach Rioterzy.