Syndra z LoLa znacząco zyskała na popularności, ale jej win rate dalej odstaje

League of Legends

Reklama

Jak po sporej aktualizacji radzi sobie Syndra z League of Legends?

Reklama


Syndra jest jedną z bardziej charakterystycznych postaci spośród midlanerów League of Legends. Jej zestaw umiejętności pozwala na szybkie i skuteczne wyeliminowanie podatnych na obrażenia postaci, co przełożyło się na popularność bohaterki zarówno wśród zwyczajnych graczy, jak i na scenie e-sportowej.

Skillset, który trafił wraz z bohaterką do League of Legends w 2012, pozostawał praktycznie niezmieniony. Ze względu na to, że bohaterka nie radziła sobie tak dobrze, jak chcieliby tego twórcy, a umiejętności zaczęły już pokazywać swój wiek, w patchu 12.19 Syndra otrzymała sporą aktualizację, która w jakiś sposób zmieniła praktycznie każdy z jej skilli. Jak na statystykach bohaterki odbiły się omawiane poprawki?

Syndra po patchu 12.19

Aktualizacja 12.10, w której do League of Legends trafiły spore poprawki, zmieniające wytrzymałość wszystkich bohaterów, sprawiła, że Syndra zaczęła nieco odstawać i wypadła z mety. Trudniejsze stało się skuteczne używanie combo, a postać stała się nieco bezużyteczna dla drużyny, kiedy nie była w stanie już burstować swoich przeciwników.

Reklama

Skłoniło to Riot do wydania pierwszej większej aktualizacji Syndry, pozwalając graczom nieco aktywniej ulepszać jej zdolności. Kosztem siły we wczesnych fazach gry bohaterka zyskała więcej w late game’ie. Play rate Syndry znacząco wzrósł, skacząc z 2,4% do ponad 15%. Postać znacznie częściej jest również banowana.

Średni współczynnik zwycięstw dalej jednak nieco odstaje. Z 48,08% urósł do zaledwie 49,14%. Na ten moment brakuje również statystyk ze świata e-sportowego, ponieważ największe wydarzenie Worlds 2022 odbywa się na poprzedniej aktualizacji, w której Syndra posiadała jeszcze stary zestaw umiejętności.

Wzrost win rate’u w wyższych dywizjach może sugerować, że współczynnik z czasem się ustabilizuje, a do tego momentu jeszcze urośnie. Gracze muszą przyzwyczaić się do nowego skillsetu, który nieco różni się od tego, który Syndra posiadała przez ponad dekadę. Riot na ten moment nie widział potrzeby korygowania bohaterki dodatkowymi poprawkami w zbliżającej się aktualizacji 12.20.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej