w

Taliyah potrzebuje zmian? Twórcy League of Legends nie ruszyli bohaterki od prawie dwóch lat

Fani nie są zadowoleni z tego, że Riot nie interesuje się Taliyah.


Społeczność LoLa jest bardzo dobrze świadoma faktu, że Riot Games lubi troszczyć się o niektórych bohaterów, innych zaś potrafi mocno zaniedbywać. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć między innymi Taliyah, która nie cieszy się zbytnią popularnością zarówno wśród graczy, jak i w studiu twórców.

Zdaniem społeczności nie powinno to jednak oznaczać kompletnego pomijania postaci, jak miało to miejsce w przypadku tej bohaterki. Nie otrzymała ona aktualizacji od sporego czasu, a jej fani chcą, aby uległo to zmianie.

Jaki jest aktualny stan postaci?

Od kilku aktualizacji Taliyah dostawała jedynie poprawki błędów. Dopiero w patchu 8.23, który miał miejsce 20 listopada 2018 roku, można znaleźć zmiany jej Q.

  • Czas odnowienia zmniejszony z 11/9/7/5/3 do 7/6/5/4/3 sekund
  • Koszt zmniejszony z 60/70/80/90/100 do 50/60/70/80/90 punktów many
  • Wszystkie cele otrzymują o 50% mniej obrażeń od odłamków kamieni, nie licząc pierwszego (wcześniej jedynie wrodzy bohaterowie).
  • Czas trwania wyjałowionej ziemi zmniejszony z 120 do 45 sekund
  • Skrócenie czasu odnowienia nie wpływa już na czas trwania Wyjałowionej Ziemi.

Bohaterka znajduje się w smutnej pozycji od naprawdę dawna i jeden skin w ciągu 4 lat nie wystarczy, aby zaspokoić społeczność. Nowe przedmioty nie poprawią jej problemu z kosztami umiejętności, które są ogromne. Jest wybierana przez graczy niezmiernie rzadko, mimo że jej gameplay jest wyjątkowy i przyjemny. Jest również jedną z niewielu postaci, które nie są przeseksualizowane w League of Legends.

Jest wiele możliwości na poprawę jej stanu, ale nie robienie niczego od aktualizacji 8.23 jest nie do zaakceptowania przez jej fanów. Naprawdę chciałbym, aby bohaterka otrzymała nieco uwagi i powróciła na mida, wokół którego była zaprojektowana.

Autor wpisu na Reddicie wspomina o powrocie wspomnianej postaci na mida. Aktualnie jest ona wybierana częściej w jungli, gdzie nie radzi sobie najlepiej. Jej winratio wynosi niecałe 47%. Na midzie sytuacja wygląda nieco inaczej – na środkowej alei ma ponad 52% winratio przy bardzo niskim pickratio 0,35%.

lolalytics.com

Na wysoki współczynnik wygranych może oczywiście wpływać jedynie niewielkie grono graczy, które już dobrze zna postać, a więc też potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji i najprawdopodobniej stąd wysoki współczynnik wygranych.

ZOBACZ – Który bohater League of Legends staniał po premierze Seraphine?

Komentujący wspominają, że Taliyah nie jest jedynym championem, z którym Riot nie może sobie poradzić.

To ciągle powracający problem dotyczący balansowania snowballujących bohaterów, których zestaw umiejętności nie jest prosty (Twisted Fate, Talon, Shen). Z racji, że Riot nie może sobie z nimi poradzić, po prostu ich pomija i ignoruje. Wywierają oni za dużą presję na mapie z niewielką przewagą i czerwonym trinketem. Doprowadza to słabego radzenia sobie z bohaterami takimi jak Taliyah, Aurelion Sol, Quinn i prawdopodobnie już niedługo Qiyana i Pyke.

Taliyah faktycznie nie jest jedyną postacią w League of Legends, która wygląda na zapomnianą przez twórców. Aurelion Sol jest tego świetnym przykładem. Jego gracze od dawna domagają się zmian, które ostatecznie jeszcze się nie pojawiły.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends