w

Te rangi będą dla Riotu najważniejsze przy “reworku” LoLa. 10% graczy zdecyduje o 90%

Riot obszernie wyjaśnił, jak chce balansować zupełnie nowe przedmioty w League of Legends i jakie rangi będą dla niego najważniejsze.


League of Legends niedługo zmieni się nie do poznania. Przynajmniej, jeżeli chodzi o dostępne w grze przedmioty. Przypomnijmy na szybko, że deweloperzy chcą zmienić 30% przedmiotów, 30% dodać nowych i 30% zostawić takich, jakie są teraz.

Najważniejszą nowością będą oczywiście mityczne przedmioty:

  • Mityczne przedmioty: Nowa, potężna klasa przedmiotów, które pojawią się w przedsezonie i będą stanowiły podstawę waszych zestawów. Można władać tylko jednym mitycznym przedmiotem na raz i niemal zawsze będzie to wasz pierwszy zakup. Mityczne przedmioty zwykle wywierają większy efekt i wpływ na zestaw niż reszta kupowanych przez was przedmiotów, głównie dlatego, że zapewniają unikalne dodatkowe statystyki waszym pozostałym legendarnym przedmiotom. Ponieważ możecie mieć tylko jeden mityczny przedmiot, jego wybór powinien zależeć od okoliczności danej gry.

Jak Riot chce to balansować?

Choć Riot zapewnia, że ma wszystko pod kontrolą, to już w komunikatach da się wyczuć pewien chaos. Balansowanie będzie wymagało “specjalnego podejścia”, ale nie wiadomo jakiego. Wiemy natomiast, jakie rangi są dla deweloperów najważniejsze.

W przypadku przedmiotów twórcy będą brać pod uwagę przede wszystkim graczy posiadających rangi od Platyny IV do Diamentu III. Wyższe i niższe rangi będą miały niższy priorytet. Druga grupa w kolejce to osoby od Diamentu II do Pretendenta. Przypomnijmy jednocześnie, że największa grupa graczy znajduje się w Srebrze i Złocie. Oni jednak nie zostaną wzięci pod uwagę.

  • Srebro – 32%
  • Złoto – 27%
  • Brąz – 22%
  • Platyna – 9%
  • Żelazo – 6%
  • Diament 2.4%
  • Master 0.1%
  • Grand Master 0.3%
  • Challenger – 0.1%

Riot doskonale wie, że ta informacja wywoła pewne kontrowersje, więc od razu komentuje:

Nie oznacza to, że ignorujemy problemy z przedmiotami, jakie nękają grupę przeciętnych (od Żelaza IV do Złota I) lub profesjonalnych graczy, ale do rozwiązania tych problemów będziemy musieli zastosować specjalne podejście.

Jak wspominaliśmy, kompletnie nie wiadomo, czym jest to specjalne podejście i jak ma się to objawiać. Większość, ponad 90% osób jest poniżej platyny, tymczasem balans ma być dyktowany przez pozostałe 10%.

Co to oznacza? Póki co tyle, że przed twórcami LoLa niesamowicie trudne zadanie. Przez pierwsze tygodnie po zmianach w przedmiotach zapanuje niezły chaos. W końcu przedmioty wpłyną praktycznie na każdego bohatera.