w

Ten problem jest w LoLu od dawna. Gracze uważają, że to kompletnie bez sensu

Społeczność narzeka, że ważne czary przywoływacza są zablokowane na najniższych poziomach.


W League of Legends jest kilka czarów przywoływacza. Każdy z nich sprawdza się w innych sytuacjach lub jest przypisany do konkretnych ról. Na przykład strzelcy w większości swoich gier grają z Uzdrowieniem. Smite natomiast zarezerwowany jest dla junglerów, którzy potrzebują go do sprawnego oczyszczania obozów w lesie lub przy walce o smoka czy Barona.

Gracze dziwią się, że pewne ważne czary przywoływacza nie są od początku dostępne w grze, a odblokować je można jedynie poprzez levelowanie konta. Według nich jest to kompletnie bez sensu.

Smite i Flash – problem z czarami przywoływacza

Jeden z graczy rozpoczął dyskusję na temat dwóch summoner spelli, jakimi są Smite i Flash. Jego zdaniem obecnie w grze jest naprawdę bezsensowny system, który poleca najnowszym graczom (którzy jeszcze nie mają pojęcia o rozgrywce) granie z Healem i Ghostem, zamiast ćwiczenia Flasha, którego i tak potem używa większość bohaterów (Flash odblokowuje się na 7 poziomie konta).

Gracz uznał, że również Smite powinien być dodany już od najniższych poziomów (teraz odblokowuje się na 9 poziomie konta). Aktualnie granie jungli i tak może być problematyczne dla wielu początkujących, ponieważ w grze nie ma żadnego samouczka na ten temat, a osoba, która nigdy wcześniej nie grała w LoLa, też może nie wiedzieć, jak się za to zabrać.

ZOBACZ – Alternatywne nazwy przedmiotów w LoLu, których można użyć w sklepie gry

Skoro flashowanie jest praktycznie “obowiązkowe” na prawie każdym bohaterze, dlaczego nie jest to spell, który otrzymuje się już na 1 poziomie konta? Czy to nie w ten sposób uczono by się, jak powinna przebiegać gra? Zamiast tego nowi gracze ćwiczą z Ghostem, którego potem nie będą używać na większości championów.

Możecie mówić, że jest to wymyślony problem przez smurfów. Ale widziałem dziesiątki graczy narzekających na to, że nie mogą rozpocząć swojej przygody jako jungler. Może gdyby od początku ćwiczyli grę w lesie, to potem byliby lepszymi junglerami. Mówienie, że jest to tylko problem smurfów, to według mnie zaślepienie nienawiścią, ponieważ osoby krytykujące ich pewnie miały z nimi kiepskie doświadczenia w przeszłości. Czy kiedykolwiek zapytaliście nowych graczy, czy chcieliby grać w jungli? Oczywiście jest też potrzebny samouczek dotyczący gry w lesie.

Inny gracz potwierdził, że początkujący junglerzy nie mają łatwo:

Szczerze mówiąc, wszystkie początkowe poziomy wymagają gruntowego przeglądu. Obecnie nie da się nauczyć jungli bez pomocy poradników lub przyjaciół. Gra nie wyjaśnia podstaw. Samouczki w internecie są czasem bezużyteczne, bo nie są już aktualne. Gdybym nie miał przyjaciół, którzy wyjaśnili mi grę, prawdopodobnie rzuciłbym ją przed 10 poziomem konta.

Wielu graczy nie rozumie decyzji Riotu. Według nich zmiany w nowych kontach pomogłyby masie osób, a co za tym idzie – zachęciły nowe grupy ludzi do nauczenia się gry w League of Legends.

Poprawienie takich spraw jak samouczki czy dostępność pewnych treści zmniejszyłoby też ilość graczy, którzy odbijają się od tytułu, ponieważ ten wydaje im się za trudny.