w

To koniec Riot Points. Studio zmienia nazwę wirtualnej waluty

Riot Games poinformowało, że w związku z polityką Google Play i Apple App Store musi zrezygnować z RP w przyszłych produkcjach.


Na ten moment w samym League of Legends zmieni się jedynie “Riot Points” na samo “RP”. Riot musi jednak dostosować się zasad panujących w mobilnych sklepach, które nie pozwalają na korzystanie z tej samej nazwy waluty dla kilku produkcji.

Stąd studio musi zmienić nazwę “RP” na coś innego.

Osobne waluty w kilku grach

Możemy się więc spodziewać, że w Legends of Runeterra, PT i League of Legends: Wild Rift będziemy mieli inną nazwę Riot Points.

 Nasze nowe gry mobilne, czyli Legends of Runeterra, PT i League of Legends: Wild Rift, pojawią się w sklepach Google Play i Apple App Store, które nie pozwalają na korzystanie z tej samej waluty przez kilka tytułów. To ograniczenie oraz inne komplikacje logistyczne wynikające z posiadania międzyplatformowej waluty spowodowały, że w każdej wprowadzimy osobne środki płatnicze.

W League of Legends ma się póki co nic nie zmieniać oprócz tego, że “Riot Points” zostanie oznaczone jako “RP”. To samo w pecetowej wersji TFT. Nie wiadomo jednak, jak to będzie wyglądało w przyszłości.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends