w

„To koniec” z wieżami i turetami w LoLu. Riot chce wybrać tę jedną, obowiązującą nazwę

Nowe postacie, Przedsezon, zmiany w bohaterach – do tego gracze się przyzwyczaili. Wygląda jednak na to, że Riot zabiera się za coś zupełnie innego.


Już od kilku miesięcy w społeczności League of Legends przewija się kwestia wież. Rioterzy ewidentnie chcą je w jakiś sposób zmienić, ale nie za bardzo wiedzą jak. Najpopularniejszym konceptem są animacje niszczenia wież, które stworzył kilka miesięcy temu sam Riot.

Video

Video

 

Pomysł nigdy nie doczekał się realizacji, natomiast osoba pracująca nad nim jeszcze go nie porzuciła, więc kiedyś może faktycznie coś podobnego się pojawi. Jeśli nie w normalnym LoLu, to w specjalnym trybie.

Wieże czy turrety

Reklama

Pewnym zwiastunem zmian może być najnowsza wiadomość od jednego z deweloperów, który podzielił się z graczami swoimi planami:

  • Ujednolicić wszystkie podpowiedzi do run, by miały taką samą ilość informacji, jak przedmioty i postacie
  • Sprawić, by tekst zdobycia złota utrzymywał się dłużej na ekranie w momencie zdobycia ponad 300 jednostek

Graczy najbardziej zaciekawił ostatni punkt:

  • Ustandaryzować nazwy turret/wieża

Zaczęły się dodatkowe pytania odnośnie tego, co to w ogóle oznacza. Okazuje się, że Riot chce wybrać tę jedną nazwę, która będzie używana wszędzie. Obecnie jest to stosowane zamiennie i nikt nie przywiązuje do tego większej wagi.

Z jednej strony gracze śmieją się, że Riot na celownik obrał tak małą i teoretycznie nieznaczącą rzecz, z drugiej pojawiają się głosy, że może to być początek większej ingerencji w wieże i ich mechanikę.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends