To najlepszy element LoLa? Riot kompletnie go nie zmieniał od 8 lat, a praktycznie każdy go używa

League of Legends

Reklama

Okazuje się, że najczęściej wybierany przez graczy czar przywoływacza jest tym najrzadziej zmienianym.


League of Legends postępuje niesamowicie szybko i z sezonu na sezon w grze można zaobserwować spore zmiany. Na początku sezonu 11 gracze dostali kompletnie nowe mityczne przedmioty oraz szereg innych nowości.

W grze są jednak elementy, które od jej samych początków niemalże nie różnią się od ich aktualnego stanu. Jednym z nich jest najpopularniejszy z czarów przywoływacza. Czy kogoś to dziwi? Raczej nie, choć gracze uważają wręcz, że jest to najlepiej zaprojektowana rzecz w LoLu.

Jak Flash wypada na tle innych summoner spelli?

Reklama

Przez ponad 8 lat Flash nie miał żadnych bezpośrednich zmian poza drobną aktualizacją ikony i nowymi efektami dźwiękowymi. Ostatni raz, kiedy można było znaleźć czar przywoływacza w spisie aktualizacji, miał miejsce 4 grudnia 2012 roku – w patchu 1.0.0.152 twórcy zwiększyli czas odnowienia z 265 do 300 sekund.

Reklama

ZOBACZ – Koncepty i motyw przewodni najnowszej serii skórek w LoLu – Battle Queens

Przez ten sam okres czasu Heal został raz zreworkowany i był dostosowywany 6 razy. Teleport również miał zmieniany czas odnowienia aż 7 razy. Czar przywoływacza, który jest dostępny wyłącznie w trybie ARAM – Clarity – był dotknięty zmianami w aktualizacji 6.12, w której zwiększono jego cooldown i ilość otrzymywanej many przez rzucającego oraz zmniejszono tej przyznawanej jego sojusznikom.

Mimo że flash nie był zmieniany od długiego czasu, jest on dalej niezbędny dla prawie każdego bohatera, przez co wybierany jest przez wszystkich graczy w zdecydowanie sporej większości gier. Czar nie zadaje obrażeń ani nie daje regeneracji, jednak pozwala na przeniesienie użytkownika na krótki dystans w ułamku sekundy. Sprawia to, że ma on wiele zastosowań zależnych od sytuacji, a Riot tak naprawdę wcale nie ma potrzeby, aby wzmacniać czy osłabiać zaklęcie.

Flash jest jednym z podstawowych elementów gameplayu League of Legends, a jego poprawki mogłyby skutkować wieloma nieprzewidzianymi konsekwencjami w mecie gry. Gdyby czar faktycznie miał zostać w jakiś sposób zmieniony, istnieje duża szansa, że rozgrywka zdecydowanie by się zmieniła.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej