w

To obecnie najmocniejsza rola w League of Legends. Jacy bohaterowie królują w Przedsezonie?

W jungli aktualnie dominują tanki. Kto z nich radzi sobie najlepiej?


Zmiany wprowadzone wraz z przedsezonem wywróciły metę w League of Legends do góry nogami. Bohaterowie, którzy nie byli nadto popularni, nagle stanęli na podium najsilniejszych bohaterów aktualizacji 10.23.

W przypadku junglerów są to głównie tanki, które zaskakują swoimi wysokimi współczynnikami wygranych. Z czego one wynikają i w jaki sposób najlepiej grać tymi postaciami?

Sunfire Aegis przywrócił metę tanków

Amumu

Bohaterem, który przebił barierę 60% zwycięstw jest Amumu. We wczesnych fazach gry champion w łatwy sposób może wyczyścić wiele campów bez utraty HP. Pierwszym zbudowanym przedmiotem zawsze powinien być Sunfire Aegis, który przyspieszy pokonywanie jungli, a także sprawi, że bohater będzie otrzymywał w niej dużo mniej obrażeń oraz zwiększy jego DPS podczas ganków. Najlepszym wyborem na drugi przedmiot jest Abyssal Mask, który sprawi, że unieruchomieni przeciwnicy będą otrzymywali zwiększone obrażenia od całego zespołu. Item świetnie współgra z ultem Amumu w walkach drużynowych.

ZOBACZ – Krytyka graczy LoLa podziałała. Riot zmienia wygląd przedmiotów znacznie go poprawiając

Co sprawia, że bohater jest tak silny? Jego najmocniejszym przedmiotem jest Randuin’s Omen. Redukuje on obrażenia otrzymywane od autoataków o 0,5% maksymalnego HP posiadacza. W połączeniu ze zdolnością pasywną E – Tantrum bohater staje się bardzo odporny na wszystkich przeciwników opartych na autoatakach. Zdolność specjalna przedmiotu obniża również prędkość ataku i poruszania się oraz redukuje krytyczne i fizyczne obrażenia dotkniętych efektem przeciwników.

Jak może wyglądać pełny build i jakie runy sprawdzą się najlepiej?

Rammus

Styl gry Rammusem nie różni się zbytnio od Amumu. Zadaniem bohatera będzie przyklejenie się do carry przeciwnego zespołu i niepozwolenie mu na wykonanie żadnego ruchu. Deadman’s Plate doda championowi mobilności potrzebnej do zbliżenia się do wybranego przeciwnika. Thornmail i Sunfire Aegis wzmocnią pancerz Rammusa i sprawią, że atakowanie go będzie mogło naprawdę zaboleć.

Poza tym Rammus jest świetnym wyborem ze względu na to, jakich przeciwników można aktualnie spotkać na Summoner’s Rift. Rewelacyjnie poradzi sobie z często wybieranymi championami opierającymi się na wysokich obrażeniach AD, jak na przykład Kha’Zix, Lee Sin czy Graves.

Co budować jako Rammus i jakie runy wybrać?

Dr Mundo

Podobnie jak inne tanki Dr Mundo powinien jak najszybciej kupić Sunfire Aegis, choć w niektórych przypadkach najlepszą opcją dalej będzie Spirit Visage. Jako trzeci item można zbudować Deadman’s Plate, który w połączeniu z Fleet Footwork jako keystone’em pomoże bohaterowi utrzymać się przy carry przeciwnego zespołu. Masochism będzie główną umiejętnością, na której powinni się skupiać gracze Dr. Mundo.

ZOBACZ – Nowa zawartość związana ze Star Guardian w League of Legends. Co zawiera kapsuła i torba?

Z tym buildem zawsze powinno grać się all-in i być w stanie ocenić, czy pokonanie przeciwnika jest możliwe przed podjęciem z nim walki.

Poniżej znajduje się najczęściej wybierany przez graczy zestaw przedmiotów oraz runy.

Czy postacie długo utrzymają się na podium? Trudno jednogłośnie odpowiedzieć na to pytanie. W jednym z hotfixów gracze mogli zaobserwować zmiany efektu pożogi, który został znerfiony (Riot znerfi itemy przeznaczone dla tanków w League of Legeds w nadchodzącym hotfixie). Sunfire Aegis jest podstawowym przedmiotem każdego tanka i wiele zależy od tego, jak bardzo zmiany odbiją się na winratio bohaterów.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends