w

Toksyczni gracze LoLa otrzymali nagrody na koniec sezonu. Riot przestał zwracać uwagę na poziom honoru?

Gracze z najniższym poziomem honoru otrzymali skórkę Zwycięskiego Luciana.


Niedawno w League of Legends zakończył się sezon 10. Oznacza to, że wiele osób w końcu dostanie wyczekaną zwycięską skórkę, którą w tym roku otrzymał Lucian. Z końcem każdego z sezonów wiele ludzi stara się przed ostateczną datą wbić minimum golda i poprawić swój poziom honoru, by móc zaliczyć się do grupy nagradzanych.

Niestety okazało się, że osoby, które kompletnie nie dbały o swoje zachowanie, były toksyczne i łamały zasady społeczności – a co za tym idzie miały niski poziom honoru – również dostały nagrody. Czy Riot zmienił wytyczne?

Czy poziom honoru stracił znaczenie?

Systemu honorowania graczy w League of Legends nie trzeba tak naprawdę nikomu przedstawiać, bo znajduje się w grze już całkiem długo. Jego założenia są dość proste – czym lepiej zachowuje się dany gracz, tym wyższy poziom honoru posiada, a przy okazji otrzymuje różne nagrody. Toksyczne osoby karane są spadkiem poziomu honoru i analogiczne brakiem nagród za dobre zachowanie.

Odpowiedni poziom jest szczególnie ważny pod koniec sezonu, ponieważ to właśnie wtedy rozdawane są cenne przedmioty kosmetyczne, w tym m.in. zwycięska skórka. Riot wielokrotnie przypominał:

Bycie honorowym popłaca. Dosłownie. Musicie posiadać co najmniej 2. poziom honoru, aby otrzymać nagrody za Summoner’s Rift i CLASH.

Niestety ostatnie dni pokazały, że także toksyczni gracze znaleźli dodatkową zawartość na swoim koncie związaną z zakończeniem 10. sezonu.

Internet został zalany zgłoszeniami graczy lub ich znajomych, którzy zauważyli, że na ich kontach pojawiły się nagrody związane z sezonem 10, mimo że poziom honoru w ogóle na to nie wskazywał. Mówiąc krócej – niektóre osoby otrzymały m.in. zwycięską skórkę, posiadając najniższy poziom honoru.

Jedni żartują z tego, pisząc, że nie mogą obrażać się o dodatkowe przedmioty na koncie. Inni są dosłownie oburzeni, twierdząc, że Riot łamie własne zasady i sprawia, że honorowe zachowanie straciło znaczenie.

Oczywiście można się domyślić, że opisywane sytuacje nie są wynikiem potajemnej zmiany zasad. Wpadka związana jest z kolejnym błędem, jaki pojawił się w League of Legends. Twórcy są tego świadomi i poinformowali, że pracują nad jego rozwiązaniem:

Wiemy o problemie z nagrodami na koniec sezonu i pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends