w

Twisted Treeline odchodzi – Riot przyzna unikalne nagrody fanom trybu!

Riot Games

Wieloletni tryb gry odchodzi, ale fani dostaną nagrody!


Twisted Treeline towarzyszy nam od lat, ale według RIOTu nie spełnia on dzisiejszych standardów.

Nagrody za granie Twisted Treeline!

Jak poinformował jeden z pracowników, wytrwali gracze dostaną nagrody za swój udział w potyczce sześciu graczy. Jest tylko jeden haczyk, trzeba było rozegrać odpowiednią liczbę gier do 31 lipca!

Ponieważ nieco bardziej skupialiśmy się na trybach takich jak ARAM, niektórzy z was pytali: „Co z Twisted Treeline?”. Twisted Treeline, jeden z pierwszych alternatywnych trybów gry w League, był miejscem, w którym gracze League mogli zdobywać charakterystyczne dla Summoner’s Rift doświadczenia z MOBA na innej mapie z innym stanem gry. Jednakże problemem Twisted Treeline zawsze była niewielka liczba graczy w kolejkach, nawet w czasie, gdy dodawaliśmy nowe przedmioty, wyważenia bohaterów dedykowane tej mapie, a także przeróbkę jeszcze w… 2012 roku. Obecnie nie osiąga nawet takiej liczby graczy, którą uzyskiwał Nexus Blitz pod koniec swojego drugiego okresu udostępnienia. Tak mała popularność prowadzi do długich czasów oczekiwania, kiepskiego dobierania przeciwników i, ostatecznie, niezadowalających wrażeń z rozgrywki PvP dla wielu graczy, którzy wciąż ustawiają się w kolejce do Twisted Treeline.

Poza problemami z liczbą graczy, także grafika, projekt mapy, a nawet tempo gry w Twisted Treeline nie spełniają współczesnych kryteriów jakości i potrzeb graczy. Dyskutowaliśmy o tym, czy wsparcie na poziomie podobnym do tego, jaki uzyskał ARAM, doprowadzi ten tryb do aktualnych standardów. Jednak wobec braku postępów po poprzednich staraniach, o których wspomnieliśmy, doszliśmy do wniosku, że to nie wystarczy, by TT utrzymało się jako dobry tryb długoterminowy. Dlatego z końcem tego sezonu wycofujemy Twisted Treeline. Podobnie jak wcześniej w przypadku Dominion, przykro nam, że znika wieloletnia część gry. Jesteśmy jednak zdania, że to najlepsza decyzja dla League, ponieważ pozwoli nam skupić się na popularniejszych trybach gry.

Wciąż będziecie mogli zdobyć nagrody na koniec sezonu w Twisted Treeline w tym sezonie, zatem ranga Złota lub wyższa zapewni wam Zwycięską skórkę. W tym roku nie będzie jednak Barwy przypisanej do TT, ponieważ w minionych sezonach widzieliśmy, jak gracze spoza Treeline czasami spamowali rankingowe trójki, aby zdobyć Barwę i nie chcemy, by to były wasze ostatnie doświadczenia z tym trybem gry.

Będziemy mieć kilka małych nagród dla najbardziej oddanych graczy TT, które przyznamy po wycofaniu trybu. Kryteria odbioru nagrody będą opierały się na grach, które rozegraliście do dnia dzisiejszego. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zostaną przyznane sprawiedliwie. Szczegóły ogłosimy za jakiś czas.