w

Tylko 10 osób z całego LoLa dostało tę ikonkę. Jeżeli zobaczycie ją w lobby, to od razu możecie się poddać

Do tej pory najrzadszą ikonką była ta rozdawana za beta testy. Teraz jednak to miano przechodzi na zupełnie inną ikonę, o której istnieniu mało kto wie.


Ikony przywoływaczy nie pełnią w LoLu niesamowicie ważnej roli. Są jednak miłym akcentem, dodatkiem, który może niekiedy pokazać, że jesteśmy naprawdę OG graczami.Najrzadszą ikonką była ta:

Dostawało ją po 500 osób ze wszystkich regionów, które zapisały się do bety LoLa jeszcze w 2009 roku. Trudno ocenić, ilu z tych graczy nadal pogrywa w League of Legends, ale pula osób, które dostały tę ikonkę, jest całkiem spora, jak na fakt, że obecnie najrzadszą ikonkę ma tylko 10 osób.

10 najlepszych osób

W zeszłym roku pisaliśmy o tym, że Riot chce zrobić zupełnie osobne kolejki bazujące na umiejętnościach, zachowaniu etc. Na pierwszy ogień poszły umiejętności i ruszył projekt “Champions Queue”.

Wie o tym naprawdę mało osób, bo wszystko organizowane jest na specjalnym Discordzie. Tak, to oficjalnie wspierana przez Riot kolejka. Ma swoją stronę internetową, serwery, wszystko oficjalnie prowadzone. Wszyscy myśleli, że przecieki odnośnie innych kolejek w LoLu to tylko plotki, ale to pierwszy tego typu działający projekt, a będzie ich zapewne więcej.

Najlepsi gracze dostają nagrody pieniężne i kosmetyczne. Dostęp do tego ma bardzo mała liczba osób. A jeszcze mniej ludzi zdobywa w ramach tej kolejki specjalną ikonkę przywoływacza. TOP 10 najlepszych graczy dostaje coś takiego:

Śmiechem, żartem, dostają ją najlepsi gracze z mistrzowskiej kolejki. Widząc to w lobby, można się przygotowywać na przegraną. Choć kolejka na razie rozgrywana jest tylko w NA, więc jest jeszcze pewien ratunek.

Teraz rusza drugi sezon kolejki, który ma mieć swoje osobne MMR, inny sposób liczenia LP i nową ikonkę. Czyli Riot ciągle to rozwija i ciągle coś zmienia.

Można się spodziewać, że to dopiero początek. Po pozytywnych testach przyszedł czas na zmiany, a potem być może na kolejne regiony i kolejne tego typu kolejki.