w

Viego – Prezentacja i opis umiejętności nowego bohatera LoLa

Zgodnie z przewidywaniami, poznaliśmy już skille, jakie będzie posiadać Viego.


Viego oficjalnie jest nową postacią, jaka pojawi się w League of Legends. Według wstępnych informacji jego premiera została zaplanowana na cykl 11.2, więc można się spodziewać przybycia Viego na Summoner’s Rift gdzieś w okolicach 21 stycznia.

Praktycznie wszystkie wcześniejsze informacje zostały potwierdzone. Ponownie Riot nie zdołał utrzymać tajemnicy aż do czasu oficjalnego ujawnienia bohatera.

Viego – Skille

Umiejętność bierna — Dominacja Suwerena

Viego może na krótko zawładnąć ciałem wrogiego bohatera, którego pomógł zabić, lecząc się przy tym o pewien procent jego maksymalnego zdrowia. Podczas zawładnięcia cudzym ciałem Viego korzysta z przedmiotów, ataków i umiejętności (poza superumiejętnością) zgładzonego wroga, ponadto zyskuje darmowe użycie swojej superumiejętności, Łamacza Serc. Podczas używania cudzego ciała Viego zyskuje też dodatkową prędkość ruchu, jeśli porusza się w kierunku wrogich bohaterów.

Q — Ostrze Zniszczonego Króla

Biernie: ataki Viego zadają obrażenia odpowiadające pewnemu procentowi aktualnego zdrowia celu w ramach dodatkowych obrażeń przy trafieniu. Gdy Viego atakuje wroga, którego ostatnio trafił umiejętnością, cios jest podwójny. Drugie uderzenie, zamiast zadawać zwykłe obrażenia, wysysa zdrowie z celu, nakłada efekty przy trafieniu, możliwe jest też zadanie trafienia krytycznego. Ten bierny efekt działa też podczas używania ciała wroga.

Użycie: Viego wykonuje swoim mieczem pchnięcie w przód, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom.

W — Widmowa Paszcza

Viego kumuluje mgłę, a następnie doskakuje w przód i ciska nią, ogłuszając i raniąc pierwszego trafionego wroga. Czas ogłuszenia i zasięg podmuchu mgły zwiększają się wraz z czasem ładowania, zadawane obrażenia i dystans doskoku pozostają bez zmian.

E — Ścieżka Przerażenia

Viego rozciąga chmurę Czarnej Mgły wokół znajdującego się w pobliżu muru. Będąc we mgle, Viego zyskuje kamuflaż, a także prędkość ataku i prędkość ruchu.

R — Łamacz Serc

Viego opuszcza ciało, w którym akurat przebywa i teleportuje się w przód, atakując znajdującego się w zasięgu wroga z najniższym poziomem zdrowia, zadając mu dodatkowe obrażenia zależne od jego brakującego zdrowia. Pozostali wrogowie znajdujący się w zasięgu zostają odrzuceni.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends