w

W LoLu ma się pojawić World Cup. Każdy kraj z własną reprezentacją

Dostaliśmy ciekawą informację od osób związanych z Riotem. Wygląda na to, że w przygotowaniu są rozgrywki World Cup.


W związku z nowymi grami i kolejnymi zatrudnianymi osobami, planowane są także zmiany w samym League of Legends. Niedawno informowaliśmy, że pracownicy Blizzarda zajmujący się kwestiami e-sportowymi przechodzą do Riotu.

Bardzo możliwe, że dzisiejsza informacja jest wypadkową tych transferów. Osoby związane z Riotem donoszą, że trwają prace nad organizację rozgrywek World Cup.

World Cup w League of Legends

Źródła powiązane z ESPN oraz samym Riotem informują, że trwają obecnie prace nad nowym typem rozgrywek. Nowym, przynajmniej dla samego Riot Games.

Chodzi tutaj o World Cup, który z powodzeniem organizowany jest chociażby w Overwatch (z którego pracownicy przechodzą do Project A). Same rozgrywki mają dość proste fundamenty. Każdy kraj wyłania swoją reprezentację, która walczy z innymi krajami o mistrzostwo.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, na jakim etapie to wszystko się znajduje. Być może zajmie to nawet kilka dodatkowych miesięcy, a może i lat.

Wiedzą, że gracze oczekują pełnego harmonogram i chcą, żeby to było na tyle ciekawe, by społeczność chciała w tym uczestniczyć.

Każdy wyłoni swoją reprezentację

Nie ma na ten moment informacji o sposobie wybrania reprezentacji, natomiast każdy kraj ma mieć swoją. Normalny podział na grupy, faza Play-Off. Zapowiada się coś fajnego, co z powodzeniem realizowane jest także w innych grach.

Kogo widzielibyście w polskiej reprezentacji?

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends