w

W LoLu pojawił się exploit pozwalający na używanie aktywowanych przedmiotów bez cooldownu

Jeden z graczy odkrył błąd, który pozwala na ominięcie czasu odnowienia itemów.


Do League of Legends w związku z aktualizacją 10.23 zostało wydanych już wiele poprawek. Większość z nich odnosiła się jednak do balansu, a nie wykrytych przez graczy błędów.

Jak się jednak okazuje, te w grze są i potrafią nieźle namieszać. Jednym z nich jest możliwość używania umiejętności aktywowanych przedmiotów, bez konieczności czekania aż ich czas odnowienia dobiegnie końca.

Jak wygląda exploit?

Reklama

Na reddicie użytkownik brivin17 podzielił się filmem, w którym można zobaczyć, jak działa exploit. Odtworzenie podobnej sytuacji jest naprawdę proste, jednak w przypadku gier online może to skutkować permanentną blokadą konta, jak miało to miejsce przy wielu podobnych sytuacjach w przeszłości.

Video

ZOBACZ – Riot zapowiada nową serię skinów do League of Legends. Kiedy może się pojawić?

Aby usunąć czas odnowienia, należy:

  • Użyć aktywowanego przedmiotu
  • Użyć umiejętności i aktywować efekt Sheena
  • Zamienić dwa itemy miejscami
  • Użyć podstawowego ataku, aby użyć nałożonego wcześniej efektu Sheena
  • Aktywowany przedmiot powinien mieć teraz półtorej sekundy cooldownu

Exploit jest szczególnie silny w przypadku bohaterów, którzy nie muszą kupować Sheena tylko po to, aby móc go aktywować. Dobrym przykładem będzie wykorzystany w klipie Ezreal, którego standardowy build składa się ze wspomnianego przedmiotu oraz aktywowanego itemu jak na przykład BOTRK.

Riot z pewnością postara się jak najszybciej wyeliminować exploit, jednak do tego momentu można bawić się w grach niestandardowych ze znajomymi lub botami. Próby użycia go w grach przeciwko innym graczom mogą skończyć się blokadą konta.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends