w

Wakacje od LoLa? Społeczność proponuje ciekawą opcję graczom z wyższych dywizji

Riot Games

Przerwa od LoLa i brak decaya w tym czasie.


Rangi w League of Legends różnią się w zależności od tego, jak wysoko jesteśmy. Szczególnie jeżeli chodzi o krąg mastera i wyżej. To właśnie tam panują zasady niespotykane w żadnych innych dywizjach.

Między innymi nie można grać duo, a tylko i wyłącznie solo. Dodatkowo przerwa od Ligi może wynieść maksymalnie 10 dni, co czasami bywa problemem, szczególnie w okresie wakacji. Rozwiązanie ma przynieść nowy pomysł od społeczności.

Wakacje w Lidze

Zazwyczaj decay zaczyna się od diamentu 4 i to właśnie w tej dywizji musimy raz na jakiś czas rozegrać mecz, aby nie spaść niżej. Jednak nie jest to duży okres czasu i spokojnie wystarczy wejść do meczu raz na tydzień.

Gorzej jest w Masterze, Grandmasterze i Challengerze. Tam posiadamy “bank gier”, gdzie jedna gra to jeden dzień przerwy od LoLa, do maksymalnie 10. Oznacza to, że jeżeli w danym dniu rozegramy 10 meczów, to przez 10 następnych dni nie spadniemy. Jeżeli jednak pokusimy się o nieco dłuższą przerwę z powodu wakacji, to stracimy 250 LP.

Użytkownicy Reddita wpadli natomiast na ciekawy pomysł, czyli wprowadzenie wakacji. Jak twierdzi autor pomysłu, raz na sezon dany gracz mógłby wziąć urlop na dwa tygodnie, co łącznie dałoby 24 dni przerwy.

Niektórzy natomiast zastanawiają się, czy jest to na pewno potrzebne. Po spadku nasze MMR wciąż są wysoko i dostajemy więcej LP oraz tracimy mniej, przez co wspinamy się szybciej.

Opcja także może być nadużywana pod koniec sezonu, przez co prawdopodobnie nigdy nie trafi do League of Legends. Kolejka rankingowa jednak wciąż się zmienia i być może Riot ułatwi najlepszym graczom odejście od komputera na kilkanaście dni w nieco inny sposób.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends