w

Weryfikacja czatu w LoLu ma być 20 razy lepsza. Koniec z toksycznymi odzywkami podczas gier?

Twórcy League of Legends ponownie wypowiedzieli się o aktualizacji weryfikacji czatu.


Nie od dziś mówi się, że League of Legends jest jedną z najbardziej toksycznych gier. Tytuł ma ogromną bazę graczy, a do tego jest darmowy, więc można spotkać w nim praktycznie każdego: od sympatycznych osób, po trolli czy ludzi, którzy mają problemy z powstrzymaniem negatywnych emocji.

Praktycznie każdy fan LoLa choć raz doświadczył wyzwisk czy toksycznych zachowań na czacie w grze. Riot chce z tym walczyć i od dawna podkreśla, że cały czas usprawniane są systemy, które mają wychwycić wulgarne i obraźliwe wypowiedzi.

Kolejne usprawnienia w walce z toksycznością

Riot wypowiedział się na temat aktualizacji weryfikacji chatu w League of Legends. Z oficjalnej wypowiedzi wynika, że system będzie działał jeszcze lepiej. W pewnym momencie twórcy twierdzą nawet, że zaktualizowanie weryfikacji tekstowej pomoże wychwycić aż o 20 razy więcej toksycznych zachowań.

Długo wyczekiwana aktualizacja systemu weryfikacji tekstu w League of Legends, o której mówiliśmy na początku roku, zostanie wprowadzona w tym patchu! Już od dawna rozpoznajemy niewłaściwe zachowanie na czacie, ale nie byliśmy w stanie dokładnie namierzyć tego typu wiadomości, gdyż trudno jest oddzielić takie wiadomości od tych z dobrymi intencjami, w szczególności wiadomości, które nie naruszają zasad w rażącym stopniu. Nasze nowe systemy są w stanie lepiej zidentyfikować takie drobne różnice pomiędzy rażącymi wiadomościami i tymi niewłaściwymi w mniejszym stopniu (lecz wciąż niewłaściwymi).

Dzięki aktualizacji spodziewamy się wykrywać 20 razy więcej niewłaściwych zachowań na czacie. W związku ze sporym wzrostem wykrywalności i surowości kar będziemy bacznie obserwować nowe systemy, by mieć pewność, że są dokładne. 

  • Kategorie kar zostaną odpowiednio zaktualizowane, by pasować do nowych stopni naruszeń, jakie jesteśmy w stanie wykryć.
  • Gracze z ograniczonym czatem nie będą już mogli wysyłać wiadomości innym graczom w grze (wiadomości bezpośrednie wciąż będą dostępne).

ZOBACZ – Nowe zimowe skiny do League of Legends. Diana, Swain, Zoe, Shaco, Zilean, Warwick

Dodawanie członków grupy z wykorzystaniem przycisku „+” obejmuje graczy, którym ostatnio przyznano honor i z którymi ostatnio grano.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends