w

Xayoo odpowiedział Gimperowi ujawniając, że grożono mu banem w LoLu, powołując się na znajomości

Kilka dni temu Gimper opublikował na Youtube film uderzający w Xayoo Industries. Wczoraj wieczorem Xayoo odpowiedział na zarzuty, ujawniając masę niepublicznych informacji.


Gimper dość niespodziewanie opublikował film, w którym wskazywał, że Xayoo z jednej strony dawał mu znaki, że go lubi, nagrywał z nim materiały, dyskutował o pojawieniu się w LNB, a z drugiej go obrażał.

Można się było spodziewać, że Xayoo nie zostawi tak tej sprawy i skoro została ona poruszona publicznie, to odpowiedź także zostanie upubliczniona. Po trzech dniach streamer uruchomił transmisję i po kolei wyjaśniał wszystkie wątki.

Xayoo odpowiada Gimperowi

Cały stream trwał ponad 2 godziny, na Youtube nawet jego pocięte wersje nadal mają po kilkadziesiąt minut. Nie sposób więc streścić tego, nie pomijając żadnych wątków, dlatego poniższe TL;DR należy traktować bardziej jako naświetlenie tematu, a nie jego pełne wyjaśnienie.

Xayoo podzielił swoją odpowiedź na trzy części:

 • Pierwsza o Gimperze,
 • Druga o AGO,
 • Trzecia o beLoud.

O Gimperze ludzie usłyszeli to, czego można się było spodziewać. Xayoo pokazał stare klipy, na których daje wprost do zrozumienia, że nie lubi Gimpera. Według streamera rozmowy z Gimperem były czysto biznesowe, a “wyjście na piwo” miało na celu uzgodnienie kwestii związanych z LNB. Cała relacja sprowadzała się do kilku wiadomości na Facebooku. Najlepszym podsumowaniem jest wniosek, który padł już pod koniec:

(…) To, że 3 lata temu minęliśmy się na żywo 2 razy w życiu i napisaliśmy do siebie 7 wiadomości o niedoszłym występie w LNB nie oznacza, że jesteśmy znajomymi i nie oznacza, że Gimper przestaje być częścią Internetu i współtwórcą w projekcie, z którego akurat się nabijam, bo to właśnie głównie za jego sprawą temat Gimpera powrócił do żywych. Wcześniej nawet nikt o nim nie pamiętał, bo nikogo nie obchodzą jego poczynania na overkach. Jest szansa, że źle ubrałem na Cage’u w słowa to wszystko, co dzisiaj wam opowiedziałem, bo przez to Tomek dorobił sobie teorię do naszej relacji, dorobił sobie teorię czemu go nie lubię do dorobionej teorii, czego go lubię. Dorobił sobie teorię, czemu się z kimś nie dogadałem, dorobił sobie parę innych faktów na deser, które akurat mu podpasowały (…).

W kwestii Gimpera:

 • Relacja była czysto biznesowa.
 • Xayoo jeszcze przed “nagrywaniem filmów” z Gimperem w ramach AGO miał o nim wyrobione zdanie, które komunikował. Nagrywanie filmów trwało 30 minut, miało być wstępniakiem do współpracy, która nigdy nie doszła do skutku.
 • Zdanie o dobrym hoście było napisane między innymi po to, by Gimper szybciej usunął materiał z kanału AGO.

Sprawa dobrego hosta wynika z frustracji, jako że AGO przeciągało usunięcie filmu, o które prosiłem i nie mogłem się doprosić, a sam Gimper po czasie napisał do mnie, że się tym zajmie, bo to on zajmował się kanałem AGO, a rzeczywiście nie była to jego wina, więc zakończyłem temat pozytywnym akcentem, bo to akurat on w danym momencie zajmował się przysługą lub też obowiązkiem, jak kto woli, który chciałem mieć za sobą i jak najszybciej zapomnieć o temacie, więc dziwną rzeczą byłoby napisać coś niemiłego, co znowu wydaje mi się normalne, jak i to, że ta wypowiedź nie wskazuje w żaden sposób na to, jakie relacje miałyby być między mną a Gimperem, tylko stwierdzeniem faktu, że sprawdził się w roli hosta i dzięki za usunięcie, bo AGO, w którym z resztą był, nie jest mi potrzebne do życia i nie chcę być z nimi związany.

 • Xayoo dziwi się, że Gimper nie napisał do niego, skoro czuł, że coś jest nie tak. Warto wspomnieć tutaj, że poprzednio przy zgrzycie odnośnie Disa to Xayoo napisał do Gimpera, co z resztą pokazał.

Sprawa Xayoo i AGO

W sprawie Gimpera wszystko jest raczej jasne, nikt nie ma większych wątpliwości, jak traktował to Xayoo. To w przypadku AGO na świat wyszły rzeczy, które do tej pory były niepubliczne. Z tego, co mówi Xayoo:

 • Xayoo spotkał się z AGO, a rozmowy były proste – streamer wystąpił z propozycją promocji organizacji, być może zajęcia się lolową jej częścią, organizacja miała szukać mu sponsorów.
 • Przez rok streamer miał dostawać wiele różnych propozycji, skierowanych między innymi na kanał na YT, do którego Xayoo nie był nastawiony pozytywnie, traktował go jako “trzeciorzędny plan”.
 • Jeżeli chodzi o 10 tysięcy:

 • Xayoo wielokrotnie miał dopytywać o konkrety i nigdy ich nie dostawać. Według niego był wodzony za nos przez wiele miesięcy. AGO raz pisało o wielkich planach, a potem zapadała cisza. Raz drużyna, raz kanał na Youtube, potem jakieś inne projekty i znowu powrót do tego, co było mówione na początku. Streamer był tym już ewidentnie zmęczony.

Doszło do finalnego spotkania, na którym miały paść dość specyficzne słowa. Xayoo dał do zrozumienia, że nie chce robić kanału na Youtube i wymyślać na niego pomysłów, by potem ten kanał był opakowany we wszelkie możliwe reklamy, że nie chce zajmować się wszystkimi sprawami związanymi z drużyną LoLa, bo dla obu tych rzeczy “poświęcałby karierę w ciemno”.

Prezes AGO miał się poważnie zdziwić, gdy padło 10 tysięcy i grozić nawet banem w LoLu.

Resztę rozmowy Pan Szumielewicz przechodził dookoła mojego fotela, mówiąc podniesionym głosem, rzucając tekstami typu, że z takim podejściem karma szybko wróci, że nikt inny nie wyciągnie do mnie ręki, dając do zrozumienia, że w jego oczach jestem podczłowiekiem, który nie słuchał wielkiego pana prezesa i nie chce robić dla niego za 1/3 kasy. Nawet postanowił mi grozić na tym spotkaniu, że zna Wiktora Cegłę, czyli polskiego Riotera, swoją drogą również byłego pracownika Legii Warszawa, i może załatwić mi bana w LoLu, zamiast pomóc załatwić drużynę.

Klip: https://www.twitch.tv/xayoo_

Finalnie po kilku mniejszych i większych wymianach wiadomości sprawa po prostu ucichła.

beLoud

O beLoud pojawiły się te same informacje, które większość już kojarzy. Turnieje są pokazywane na stronie głównej, co powoduje, że statystyki oglądających mają być zakłamane. Sponsorzy wchodzą w projekt, widzą liczby, a nie widzą efektów. Wszystko przez to, że przy 1-3 tysiącach oglądających, na czacie znajduje się kilkaset osób.

 • Streamy są na stronie głównej.
 • Statystyki ze strony głównej są zawyżone względem normalnych transmisji.
 • Sponsorzy widzą zawyżone statystyki.
 • Sponsorzy mogą się zniechęcić do całego Twitcha i branży, widząc duże wyświetlenia, które nie przekładają się na sprzedaż czy popularność danego produktu/marki.
  • Xayoo kontaktował się nawet z jednym z podmiotów, który to potwierdza.
 • Projekt jest komercyjny.

Cały wątek nie był jakiś długi:

Klip: https://www.twitch.tv/xayoo_

Trudno powiedzieć, czy Gimper na to jakoś odpowie. Na pewno nie wiedział o wielu rzeczach, być może część źle zrozumiał. Youtuber na pewno oglądał streama, bo na swoim Twitterze podał dalej wiadomość Japczana.

Ciąg dalszy może nastąpi.