w

xQc chwali się toksycznym podejściem do LoLa – 7 zbanowanych kont i nie tylko

Znany streamer mówi o tym, jak zachowuje się podczas gier w LoLa.


Można śmiało powiedzieć, że toksyczność to stała część League of Legends. Najbardziej znany tytuł od Riot Games od lat kojarzony jest z nieprzyjemną społecznością, która nie tylko wyzywa swoich współgraczy, ale również utrudnia im grę oraz niszczy przyjemność z rozgrywki przez trollowanie czy wychodzenie z meczu. Według wielu toksyczność w LoLu jest tak duża, że nie da się na nią zaradzić i mimo banów, gracze wykazujący nieodpowiednie zachowania i tak wracają na nowych kontach.

Niektórzy twierdzą, że w większości meczów znajdzie się chociaż jeden nieprzyjemny gracz, który zrobi coś, co popsuje zabawę. Okazuje się, że jedną z takich osób jest xQc, znany streamer z Twitcha.

xQc o swoim zachowaniu w League of Legends

Felix Lengyel, lepiej znany pod pseudonimem xQc, to kanadyjski streamer Twitch. Sporo osób kojarzy go, ponieważ Felix nie tylko gra w znane tytuły, ale nierzadko się o nich wypowiada w kontrowersyjny sposób. Tym razem nie było inaczej.

xQc nie ukrywa tego, że jest jednym z toksycznych graczy, których prawie każdy spotkał choć raz na swojej drodze. Według kanadyjskiego streamera, Riot już 7 razy zbanował jego konto, a on sam się tym nie przejmuje i regularnie throwuje kolejne gry.

Zapewne część graczy słyszała, że League of Legends nazywane jest “najbardziej toksyczną grą w historii”, więc tego typu zachowania nie są dla nikogo szczególnie zaskakujące. Dodatkowo wspomniany streamer nie należy do najspokojniejszych graczy, więc wielu fanów nie dziwi się, że dostał bana w różnych grach.

Na jednej z transmisji xQc wypowiedział się na temat swojego zachowania:

Czasami podczas grania w League of Legends czuję, że przegrywam linię i zauważam, że team nie stara się wystarczająco, by wygrać grę. W takich sytuacjach po prostu throwuję gierkę. Piep**yć to.

Jeśli zagrałem moją linię poprawnie i zostałem zcampiony, a moja drużyna radzi sobie źle, ale wygrywamy grę, to i tak wolę rzucić to gó*no.

xQc nie ograniczał się w słowach i przyznał, że nie zamierza ukrywać, że celowo psuje gry.

Naprawdę, piep**yć to. Nie chcę wygrywać meczu z tymi su**nsynami.

Streamer jest świadomy, że gdyby zmienił swoje zachowanie, to mógłby wygrać sporo gier z tych, w których przestał się starać i mecz zakończył się porażką. Mimo to przyznaje, że nie ma zamiaru ratować meczów, w których ludzie go denerwują.

Wiem, że gdybym się skoncentrował, to wygralibyśmy ten mecz, ale stwierdzam, że oni nie zasługują na zwycięstwo. Tak po prostu jest.

Słowa Kanadyjczyka wywołują spore kontrowersje i jak można się spodziewać, część fanów mocno go krytykuje, ale są i tacy, którzy popierają jego zachowanie.