w

Legends of Runeterra: Rankedy, wyzywanie na pojedynek znajomych, przedmioty kosmetyczne

https://www.youtube.com/watch?v=7C7oZiGoRvs

Legends of Runeterra powraca w wersji beta. Wszyscy gracze będą mogli otrzymać dostęp już 24 stycznia.


Riot opowiedział o wszystkich nowościach, jakie nadchodzą do Legends of Runeterra – nowej karcianki, która szturmem weszła na rynek. Już pod koniec stycznia gracze będą mieli okazję spróbować gry rankingowej, wyzwać znajomych na pojedynek, czy zdobyć unikalne przedmioty kosmetyczne.

Poniżej oficjalne informacje od Riotu w kwestii nowości, jakie zobaczymy w tym roku w LoR.

Nie będzie zaproszeń

Riot całkowicie zrezygnował z zaproszeń, jak dowiadujemy się z filmu:

Nasz plan zakładał wysyłanie zaproszeń do zamkniętych testów beta podczas przygotowań funkcji gry przed premierą, ale wysłuchaliśmy waszych opinii i ich przekaz był jasny: najlepiej będzie po prostu udostępnić grę wszystkim. Wcisnęliśmy więc gaz do dechy, aby zmaksymalizować postępy w ciągu kilku ostatnich tygodni. Okres oczekiwania wreszcie dobiega końca — otwarte testy beta są tuż, tuż! Począwszy od 24 stycznia każdy, kto będzie chciał zagrać w Legends of Runeterra, otrzyma pełen dostęp do gry. Dziękujemy, że cierpliwie czekacie, gdy my przygotowujemy Legends of Runeterra dla milionów graczy. Wręcz przebieramy nogami, aby udostępnić tę grę. Przyjrzyjmy się niektórym funkcjom, których możecie spodziewać się po zalogowaniu i naszym dalszym planom wobec nich.

Legends of Runeterra: Rankedy

Od początku chcieliśmy stworzyć karciankę o wystarczającej głębi strategicznej i interakcji, promujących rywalizację opartą na umiejętnościach. Teraz przekonacie się, jak wypadacie na tle najlepszych graczy w świecie Runeterry: w testach beta pojawią się gry rankingowe! Zobaczycie kilka podobieństw do League, jak na przykład zdobywanie PL umożliwiających awans między dywizjami z ligi Żelaza aż do Mistrza. Wprowadziliśmy jednak pewne zmiany w oparciu o wrażenia z pojedynków rankingowych w Legends of Runeterra. Jednym z problemów w grach karcianych jest poczucie zależności od sprawdzonej talii, jeśli chce się awansować, silniejsze od chęci wypróbowania odmiennych strategii. Chcemy, abyście mogli wypróbować różne talie bez poświęcania postępów. Gdy więc osiągniecie konkretną rangę w Legends of Runeterra, zachowacie ją do końca sezonu. Zasłużyliście na to. Wasza wspinaczka na szczyt zacznie się w sezonie beta, który potrwa aż do premiery. Spodziewajcie się aktualizacji sezonów i wyważenia, które ograniczą konieczność żmudnej gry, dodając zarazem dynamiki samej mecie. Gry rankingowe to kluczowy element Legends of Runeterra, ale nie pracujemy tylko nad nimi.

Wyzwanie znajomych na pojedynek

Naszym zdaniem wyjątkowo atrakcyjnym aspektem fizycznych gier karcianych jest przynależność do społeczności graczy i wspaniałe wspomnienia z zabawy przy stole ze znajomymi, co nieco zanika po przeniesieniu gry do sieci. Wielu z was świetnie się bawi, grając w Legends of Runeterra w pojedynkę, ale chcemy również zapewnić wam frajdę płynącą z gry z innymi. Poza grami rankingowymi w beta testach pojawi się więc opcja wyzwania znajomego. W nowym panelu społeczności Legends of Runeterra pojawi się opcja bezpośredniego wyzwania do gry każdej osoby na liście. Zobaczycie na niej wszystkich znajomych z League. Zgadza się, wszystkich.

Przedmioty kosmetyczne

Spodziewajcie się kolejnych funkcji wzmacniających towarzyskie oblicze Legends of Runeterra i jeszcze wspanialszych atrakcji w dalszej przyszłości. Zależy nam, aby LoR była najlepszą grą karcianą na rynku dla graczy solowych „społecznościowych”, ale nawet indywidualiści zawsze będą mieli kogoś u boku. League od dawna słynie z oferowania całkowicie darmowej rozgrywki możliwej dzięki płatnym przedmiotom kosmetycznym dostosowującym rozgrywkę wedle gustów graczy. W przypadku Legends of Runeterra też chcieliśmy stworzyć grę, w której wydawane kwoty nie mają wpływu na liczbę zwycięstw. Pozbyliśmy się losowych, płatnych pakietów, a każdy gracz może zdobywać karty, kładziemy więc większy nacisk na dobrowolną, płatną personalizację rozgrywki. Zakładamy, że chętniej kupicie T-Heksa czy Przeklęte ruiny niż losowy pakiet kart. Wierzymy, że bezpośredni dostęp do gry i mnóstwo sposobów jej modyfikacji gwarantują znacznie lepszą rozrywkę. W testach beta zobaczycie trzech nowych opiekunów: Zębacza, Ponurnika Juniora i T-Heksa oraz planszę każdego regionu Runeterry z charakterystyczną muzyką unikalną dla poszczególnych krain. To jedynie przedsmak całego mnóstwa opcji, z których będzie można wybierać w przyszłości. Mówimy o najróżniejszych, kibicujących wam opiekunach, rozmaitych planszach, aby wrogowie dokładnie wiedzieli, z kim mają do czynienia i emotkach, które oddadzą wasze uczucia, gdy przeciwnik uzyska znaczną przewagę, a wam i tak uda się zwyciężyć. Planujemy coś więcej niż tylko nowych opiekunów, plansze i emotki. Badamy nowe sposoby personalizacji rozgrywki i powiązania rozszerzeń z podstawową wersją gry.

Nowe karty

Skoro o rozszerzeniach mowa, musimy wspomnieć o nowych kartach! W ciągu następnych 12 miesięcy pojawi się wiele zestawów, z których każdy wprowadzi do gry nowy region, wzbogacając różnorodność Runeterry i poszerzając metę o nowe mechanizmy rozgrywki. Każdy zestaw doda również nowych bohaterów do wszystkich pozostałych regionów. Zaprojektujemy ich tak, aby łączyli nowy region z już istniejącymi. Zobaczycie popularne pozycje z każdego regionu, ale niewykluczone, że miło was zaskoczą nowi bohaterowie, którzy dołączą w tym roku do Legends of Runeterra.

Brak resetów

Od tej pory nie będzie już resetów, więc to idealny moment, aby ruszyć z poszerzaniem kolekcji przed debiutem nowych regionów i bohaterów. To wy decydujecie, co odblokować najpierw i z czego skorzystacie w pierwszej mecie Legends of Runeterra. Nie możemy się doczekać, aż opowiemy wam więcej o tym, co dopiero nadejdzie. Tymczasem liczymy, że dzięki naszemu przeglądowi i wam rok 2020 jawi się wyjątkowo ciekawie. Rozszerzenia z kartami, opiekunowie, plansze, funkcje społecznościowe, gry rankingowe i nie tylko… W tym roku w Legends of Runeterra zagości mnóstwo nowych rzeczy. Bądźcie 24 stycznia w miejscu, w którym wszystko się zacznie.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Legends of Runeterra