w ,

Graves już raz stracił swoje cygaro przez prawo. Nowy easter egg w LoLu podpowiada, ze znowu może się to stać

Twisted Fate w karciance od Riotu wypowiedział się o nałogu swojego najlepszego przyjaciela.


Cygaro Gravesa stało się już memem w społeczności League of Legends. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych rekwizytów bohatera. Gracze zawzięcie walczyli o to, by Riot ponownie je przywrócił, po tym jak zostało usunięte. Czy Graves znowu je straci?

Graves ponownie pozbędzie się swojego cygara?

Mimo że cygaro to na dobrą sprawę mało znaczący element, to dziś wielu graczy nie potrafi wyobrazić sobie Gravesa bez niego. Pojawia się ono na dziesiątkach fanartów, było obecne na cinematicu sprzed lat i aktualnie można je zobaczyć na splash arcie w kliencie League of Legends.

Niestety Graves musiał pozbyć się cygara na jakiś czas, co mocno poruszyło społeczność. Parę lat temu wypowiedział się o tym jeden z Rioterów, tłumacząc, dlaczego twórcy postanowili edytować splash art bohatera.

Cygaro Gravesa po raz pierwszy pojawiło się w aktualizacji portretu w październiku 2014 r. i pomogło ukazać Banitę jako wymachującego spluwami, łamiącego prawo i odbierającego innym życie złoczyńcę, którego wszyscy znamy i uwielbiamy. Jednak, jak wyjaśnił RiotSilver, grafika została szybko usunięta w następnym miesiącu z powodu zastrzeżeń dotyczących ograniczeń wiekowych w niektórych krajach (takie rzeczy jak używanie wyrobów tytoniowych, krew, czaszki itd. mogą wpływać na ograniczenia wiekowe gry w zależności od regionu).

Po długim (zapewne zbyt długim) czasie, nareszcie przywracamy ten rakotwórczy dodatek w wielu regionach, co stanowi interesujące wyzwanie technologiczne.

Minęło parę lat. W międzyczasie pojawiło się sporo treści związanych z Gravesem i jego najlepszym przyjacielem – Twisted Fate’em. Można było poczytać poruszające opowiadanie lub obejrzeć wspomnianą dwójkę w najnowszym cinematicu (zobacz: Nowy cinematic z League of Legends – Bilgewater „Podwójnie podwójna zamiana”). Z czasem bohaterowie związani z Bilgewater zaczęli pojawiać się także w karciance od Riotu – Legends of Runeterra. Tam, jak pewnie zauważyła większość graczy LoLa – postacie poruszają różne wątki fabularne, wypowiadają się o innych bohaterach lub wracają do pewnych wydarzeń z przeszłości (w LoR zobaczyć można np. brata Yasuo).

Niedawno do Legends of Runeterra trafiły karty z Miss Fortune, Gangplankiem czy właśnie z Twisted Fate’em. W jednej rozmowie pomiędzy MF i TF-em usłyszeć można, że Graves rzucił palenie.

ZOBACZ – Ogromna zmiana w rankedach w LoLu i w MMR. Znaczenie będą miały też “normale”

Czy to oznacza, że Graves zrezygnuje ze swojego cygara również w League of Legends? Niekoniecznie, ponieważ nie wszystkie wydarzenia fabularne z LoR mają swoje odbicie w LoLu. Jednak powyższy dialog postaci może być pewną zapowiedzią – być może Riot w przyszłości postanowi zrezygnować z przedstawiania używek na swoich splash artach (z małym wyjątkiem w postaci Gragasa) i przy odnowieniu grafiki Gravesa, ten już nie będzie palił cygara.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends