w ,

Miss Fortune jest biseksualna? Dwuznaczne wypowiedzi bohaterki z League of Legends

Reklama

Najnowsze wypowiedzi Miss Fortune dają inne spojrzenie na jej orientację. Czy bohaterka lubi także kobiety?

Reklama


Wspominaliśmy ostatnio o małym smaczku ze strony twórców, który nawiązywał do nałogu Gravesa (zobacz: Graves już raz stracił swoje cygaro przez prawo. Nowy easter egg w LoLu podpowiada, ze znowu może się to stać). Pojawienie się kart związanych z Bilgewater w Legends of Runeterra rozwija historię wielu bohaterów z League of Legends oraz daje społeczności sporo ciekawostek z ich życia. W przypadku Miss Fortune nie chodzi o wydarzenia z przeszłości, zainteresowania czy nawet nałogi, ale – jak zauważyli gracze – sugestie, że bohaterka może być biseksualna.

Miss Fortune i jej wypowiedzi do innych bohaterek

Piękna i zabójcza Sarah Fortune to bohaterka, której nie trzeba przedstawiać fanom League of Legends. Miss Fortune pojawiła się w grze 8 września 2010 roku i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Nie ma się co dziwić – Riot właśnie z niej zrobił królowę skinów (ma ich obecnie aż 14).

Bohaterka od początku stylizowana była na bardzo atrakcyjną kobietę, za którą szaleje wielu mężczyzn. Taki a nie inny wygląd i styl bycia sprawił, że niektórzy uważali ją za dość pustą, jednak Riot w opowiadaniach czy filmach starał się pokazać, że Miss Fortune ma silny charakter, umie o siebie zadbać i lepiej z nią nie zadzierać.

ZOBACZ – Ogromna zmiana w rankedach w LoLu i w MMR. Znaczenie będą miały też “normale”

Reklama

Istnieje sporo spekulacji na temat orientacji bohaterów League of Legends. Wiele teorii nigdy nie zostało potwierdzone. Bywało również tak, że sam twórca danej postaci twierdził, że bohater lub bohaterka lubi osoby tej samej płci, choć w grze nigdzie nie pojawiła się dosłowna informacja na ten temat (dobrym przykładem jest IronStylus, który pracował m.in. nad stworzeniem Leony i Diany oraz twierdził, że dziewczyny łączy „coś więcej”). Gracze od dawna lubili tworzyć swoje teorie i fanarty przedstawiające różne związki, np. Tarica i Ezreala czy Caitlyn i Vi. Twórcy długo milczeli w tej sprawie i poza historią dwójki gejów (lore Varusa) w League of Legends pojawiła się tylko jedna bohaterka, która oficjalnie jest homoseksualna – mowa oczywiście o Neeko.

Karty w Legends of Runeterra dały nieco szersze spojrzenie na ten temat. Miss Fortune w LoR rozmawia z paroma bohaterkami i jej słowa wskazują na to, że bardzo docenia damską urodę.

W karciance można usłyszeć m.in. to, że Miss Fortune nazywa jedną z dziewczyn uroczą, by po chwili rzucić swój znany tekst „W twoich oczach widzę niebezpieczeństwo, podoba mi się to”. Podobnych wypowiedzi jest kilka, choć fani szczególnie skupili się na tekście kierowanym do Vi:

Nie oznacza to oczywiście, że Miss Fortune woli kobiety, ponieważ jest na ten temat zbyt mało informacji. Jednak jej komplementy i lekko flirtujący ton w stosunku do innych bohaterek mogą sugerować, że Sarah jest co najmniej biseksualna.

Reklama

Taka ciekawostka nie powinna raczej nikogo oburzyć. Nie wpływa to w żaden sposób na grę, a jest jedynie pewnym smaczkiem dla osób, które interesują się bardziej historią i osobowością bohaterów. Nie jest to też żadna nowość – w innych grach jest naprawdę wiele postaci, które nie są heteroseksualne, choć nie są również w żadnym związku, więc ich relacje z innymi kończą się na niewinnym flircie.

ZOBACZ – 10 najciekawszych cosplayów z League of Legends z kwietnia 2020

Jakie jeszcze ciekawostki przyniesie karcianka od Riotu? Gracze wciąż czekają na pojawienie się wielu bohaterów, ponieważ jak dotąd każdy nowy zestaw kart był idealnym kąskiem dla miłośników lore League of Legends.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends