w

Among Us odtworzone w Minecrafcie. Jak wygląda rozgrywka i jak można zagrać ze znajomymi?

Popularna gra po raz kolejny odtworzona w Minecrafcie.


Ostatnio niezaprzeczalnym hitem stała się gra Among Us wydana przez InnerSloth. Tytuł zyskał popularność dzięki streamerom, ale również przez to, że jest świetną propozycją do grania w gronie znajomych. Tak wielki rozgłos sprawił, że pojawienie się wersji minecraftowej było tylko kwestią czasu. Jeden z graczy postanowił podjąć się tego zadania i stworzył wersję Among Us z sześciennych bloków.

Among Us w świecie Minecraft

Użytkownik o nicku FietjeGold opublikował na Reddicie filmik, gdzie w świecie Minecraft odwzorował ostatnio niesamowicie popularne Among Us. W oryginale w grupie graczy znajduje się kłamliwy imposter, którego celem jest zgładzenie reszty towarzyszy.

ZOBACZ – Gracz Minecrafta w genialny sposób odtworzył popularną grę VR bezpośrednio w produkcji Mojang

Tak samo jest w wersji zbudowanej z bloków, gdzie w 9 pokojach zamknięta jest grupa osób. Do dyspozycji mają 6 broni, wśród których są m.in. miecz czy kusza. Cel jest prosty – 6 graczy ma za zadanie dowiedzieć się, który z nich to morderca.

Mapę można pobrać w tym odnośniku, a instrukcja instalacji znajduje się poniżej.

  • Należy pobrać najnowszą wersję z powyższego odnośnika.
  • Następnie trzeba wypakować plik zip i umieścić folder Clueblo w folderze „saves” znajdującym się w plikach gry (jeśli chce się grać lokalnie) lub ustawić tę mapę jako zapis serwera.
  • Następnie konieczne będzie upewnienie się, że wszyscy gracze używają resource packa o nazwie „Add_to_your_resource_pack_folder.zip​” z paczki zip. Najlepszym sposobem będzie ustawienie go jako resource pack serwera.
  • Jeśli po dodaniu mapy występują jakiekolwiek problemy, należy zresetować grę lub serwer.
  • Jeśli gracz widzi w ekwipunku wyłącznie zegarki, nie posiada on poprawnie zainstalowanego resource packa.

Jak grać? Na początku mapy jest przycisk, który po wciśnięciu wyjaśnia wszystkie zasady.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft