w

Ciekawy trick w trybie obserwatora w Minecraft, który pozwala na robienie świetnych ujęć

Jak robić wyjątkowe zrzuty ekranu w Minecrafcie? Ten sposób pozwala na naprawdę ciekawe ujęcia.


Screenshoty z Minecrafta niejednokrotnie potrafią zaskoczyć swoją zawartością. Świetne ujęcia można zrobić praktycznie wszędzie, a znaleźć może się na nich tak naprawdę wszystko – wystarczy odpowiedni pomysł i wykonanie.

Niektórzy uwieczniają swoje budowle, a inni preferują zapisywać zrzuty ekranu naturalnie wygenerowanego terenu. Są też i tacy, którzy lubią fotografować pojawiające się w świecie moby lub starają się uchwycić na screenie klimatyczne oświetlenie o konkretnej porze dnia.

Jeden z graczy podzielił się ciekawym trikiem, który może nadać tym screenshotom wyjątkowego wyglądu. Na czym on polega i jak wygląda końcowy efekt?

Ciekawy sposób na screenshoty

Użytkownik o nicku RADI0R podzielił się krótkim klipem, który pokazał, jak uzyskać ciekawy efekt na swoich zrzutach ekranu.

Kiedy postać ukryje się w lawie, na widoczne otoczenie nakładany jest czerwony filtr. Tego typu zjawisko można zaobserwować tylko w trybie obserwatora. Jak dobrze wiadomo, gracz w trybie survivalu, który wpadnie do lawy, zacznie się palić, otrzymywać obrażenia, a jego pole widzenia zostanie znacząco ograniczone przez dużo silniejszy czerwony filtr.

Zrzut ekranu z wykorzystaniem pokazanego sposobu
Zrzut ekranu bez wykorzystywania pokazanego sposobu

Jest to ciekawostka, którą można wykorzystać do robienia wszelkiego rodzaju zrzutów ekranu bez konieczności modyfikacji ich we wszelkiego rodzaju programach graficznych. Komentujący zwrócili uwagę na to, że duża jaskinia, która może wygenerować się po aktualizacji 1.18, wygląda niemalże jak Nether.