w

Działający Nintendo Switch w Minecrafcie. W jaki sposób można na nim grać?

Jak wygląda granie w Mario na Switchu w Minecrafcie?


Fani Minecrafta już niejednokrotnie udowodnili, że w ich ulubionej grze można zrobić praktycznie wszystko. Niektórzy przy pomocy Redstone konstruowali prawdziwe komputery, a inni, wykorzystując komendy dodawali do gry rzeczy, których inni gracze nie próbowali sobie nawet wyobrazić. Można do nich zaliczyć działającą konsolę Nintendo Switch, którą jeden z fanów przeniósł do Minecrafta.

Nintendo Switch w Minecraft

Użytkownik o nicku HollowZlash podzielił się krótkim klipem, na którym prezentuje, jak wygląda oraz działa niewielka konsola od Nintendo odtworzona w Minecrafcie.

Gracz, klikając naprawdę drobne przyciski jest w stanie kontrolować postać w grze Mario, którą widać na równie niewielkim ekranie konsoli. Autor klipu pisze, że do stworzenia konsoli wykorzystał jedną modyfikację oraz liczne komendy.

Użyłem moda Immersive portals i ogromnej ilości komend.

Oczywiście zarówno grafika, jak i rozgrywka Mario przedstawionego na konsoli zbudowanej w Minecraft będą odstawały od swoich odpowiedników na realnych konsolach, jednak sam fakt tego, że w jednej grze można zagrać w inną jest czymś interesującym.

Jakiś czas temu można było przeczytać artykuły zarówno o mapie z Minecraft, która posłużyła jako tor w Mario Kart (Tego jeszcze nie było. Tor z Minecrafta został przeniesiony do klasycznej gry Mario Kart), jak i silniku z gry Super Mario 64, który został połączony z sześciennym światem Minecrafta (Modyfikacja, która przenosi silnik gry Super Mario 64 do Minecrafta. Efekt może zaskoczyć).

Nietrudno zauważyć, że zarówno główny tytuł studia Nitendo, jak i Mojangu cieszą się sporym gronem fanów, którzy chętnie modyfikują swoje ulubione produkcje. Połączeń tych tytułów powstało wiele i zapewne fani nieraz jeszcze pokażą swoją kreatywność.