w

Ludzie oglądający Minecrafta są banowani na Twitchu. Dlaczego zrobiła się z tego moda?

Ludzie, którzy przynależą do społeczności Minecrafta i pokazują to chociażby poprzez swoje nicki, muszą liczyć się z banami u konkretnych streamerów.


W ostatnich tygodniach coraz więcej mówiło się o różnego rodzaju botach, które usprawnią pracę moderacji konkretnych kanałów na Twitchu. Nawet w Polsce działa i rozwija się kilka bardzo ciekawych projektów, które w przyszłości mają mieć możliwość banowania wszystkich widzów, którzy są widzami jakiejś osoby.

Póki co najgłośniejsza akcja z banowaniem widzów miała miejsce podczas powrotu streamera znanego jako “Schlatt”, który po dwóch latach powraca do streamowania.

Ban dla widzów Minecrafta

Społeczność Minecrafta jest na Twitchu uważana za toksyczną i pełną osób, które po prostu piszą niezbyt miłe rzeczy. Dlatego pierwszą rzeczą, jaką zrobił Schlatt po swoim powrocie do streamowania, to za pomocą specjalnego bota zbanował kilkadziesiąt tysięcy osób, których nicki wskazywały na jakiekolwiek powiązanie ze światem “toksycznego Minecrafta”. Oczywiście dotyczy to konkretnych środowisk, a nie całej gry. Ludzie zaczynają głośno mówić o problemach, które są w tej społeczności.

Stworzyliśmy bota, który zbanuje każde konto Twitcha, które zawierało słowa: Karl Jacobs, NotFound lub WasTaken.

Streamer, śmiejąc się w akompaniamencie klasycznej muzyki, patrzył, jak sypią się bany.

Stąd wzięła się na to moda, Schlatt nie był ostatnim, który tak zrobił, ponoć w taki sposób wycięto z Twitcha już grubo ponad 100 tysięcy kont widzów. Bany nałożyło kilku streamerów, a sam bot ma być rozwijany.

Trudno powiedzieć, jak to się skończy i czy w ogóle będzie miało jakieś zakończenie. Możliwe, że to chwilowy trend, a może stanie się to czymś normalnym, że osoby z pewnych środowisk będą wykluczane u tych największych streamerów.