Jeden z graczy Minecrafta przeszedł go w niecałe dwie minuty, używając tylko command blocka

Minecraft

Reklama

Komendy przeszły Minecrafta w taki sposób, jakby robił to sam gracz.

Reklama


Przechodzenie gier na czas stało się na tyle popularne, że praktycznie każdy tytuł znajdzie swoją grupę docelową, która obierze za cel pobicie tego rekordu. Nie inaczej jest w przypadku Minecrafta, którego popularność sprawia, że takich ludzi jest całkiem sporo.

Dodatkowo otwartość gry pozwala na robienie tego na wiele różnych sposobów – czy to z modami, przy użyciu seeda lub… command blocka.

Jak pokonać grę wyłącznie komendami?

Choć przejście gry wyłącznie przy użyciu komend brzmi jak coś bardzo prostego, to w wykonaniu ALAND-Sagittariusa nie oznaczało to wykorzystania ich tylko w kluczowych momentach, jak teleportacja lub przyznanie graczowi przedmiotów. Gracz postanowił zrobić to w taki sposób, aby wydawało się, że grę przechodziła osoba siedząca przed komputerem.

Reklama

Video

ZOBACZ – “To mogłoby się znaleźć normalnie w Minecrafcie”, aktualizacja jednego z popularnych modów

Mimo że to, co widzi społeczność, oglądając filmik, wymaga wciśnięcia zaledwie jednego przycisku, tak sam etap tworzenia i zaimplementowania wszystkich pojawiających się na chacie komend był dość czasochłonny. Na pytanie, ile komend zostało użytych przez te dwie minuty, ALAND odpowiedział następująco:

Trudno powiedzieć, ale coś pomiędzy 700 a 750. Komendy nie tylko teleportowały, ale też obniżały wytrzymałość mojego kilofu, przenosiły obsydian do mojego ekwipunku. Część z nich była odpowiedzialna za dźwięki i inne mniej istotne rzeczy.

Twórca przyznaje jednak, że cały etap tworzenia niekoniecznie był uciążliwy, a raczej stanowił wyzwanie i ogólnie dobrze się przy nim bawił.

To było co najmniej interesujące. Czasem uciążliwe, ale mimo to sprawiło mi sporo frajdy.

To nie pierwszy raz, kiedy społeczność Minecrafta podejmuje się przechodzenia w wyjątkowy sposób. Byli gracze, którzy dokonali tego na kierownicy, tacy, którzy postanowili ją pokonać jako ryba czy byli rażeni prądem przy każdym otrzymaniu obrażeń.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej