w

Kiedy do Minecrafta trafi aktualizacja 1.18? Nowy biom “Deep Dark”, nowy mob i więcej

Dokładny opis nowości, które gracze będą mogli znaleźć w najgłębszych jaskiniach.


Pierwsza część, prawdopodobnie najbardziej znaczącej aktualizacji w historii gry, została wydana przez twórców, co sprawiło, że gracze z jeszcze większą niecierpliwością wyczekują Minecrafta 1.18.

Podobnie jak wersje 1.17 czy 1.17, 1.18 wprowadzi wiele zmian i nowości, jak na przykład nowy blok – Sculk czy nowy mob – Warden. Mimo że wiadomość o podziale aktualizacji jaskiń i klifów nieco zasmuciła fanów gry, ostatecznie przyznali oni, że wolą poczekać na lepiej dopracowany produkt (Dlaczego twórcy Minecrafta byli zmuszeni do podzielenia nadchodzącej aktualizacji gór i jaskiń?).

Co wiadomo o nadchodzącej aktualizacji?

​O wszystkich nowościach zapowiedzianych podczas zeszłorocznego wydarzenia Minecraft Live można przeczytać w innym artykule – Opis i prezentacja wszystkich nowości w Minecrafcie. Wiele mobów, aktualizacja gór i jaskini w 1.17 i wiele więcej. Wersja 1.18 ma trafić w ręce graczy pod koniec 2021 roku i zostanie wydana zarówno dla wersji Java, jak i Bedrock.

Jakie są najciekawsze nowości nadchodzącej aktualizacji?

Zmiany w generatorze świata

W drugiej części aktualizacji jaskiń i klifów główną atrakcją ma być właśnie generator świata. Zwiększony zostanie limit wysokości, a gracze od teraz będą mogli zejść również poniżej wysokości y = 0. Zapowiedziano wiele podziemnych biomów czy rodzajów jaskiń oraz wiele typów gór, które teraz znacznie bardziej będą przypominały te z realnego świata.

ZOBACZ – Ta wersja nowego moba w Minecraft ma mniej, niż 1% szans na jej spotkanie. Gracze szukają po kilkanaście godzin

Biom Deep Dark

Mojang nie ujawnił wielu informacji na temat tego nowego biomu jaskiniowego, poza tym, co zostało pokazane w krótkim klipie podczas transmisji Minecraft Live 2020. Pojawi się nowy mob, oraz bloki.  Prawdopodobnie będzie można znaleźć w nim również świece.

Sculk Block

Blok Sculku będzie generował się w nowym biomie opisanym powyżej. Jeden z jego wariantów to Sculk Sensor, który może wykrywać wibracje wokół niego i emitować sygnał Redstone. Wibracje mogą pochodzić od wielu rzeczy – przykładowo od kroków lub strzały uderzającej o ziemię.

Jest to element, który zainteresował głównie graczy skupiających się na konstruowaniu mechanizmów z Redstone, które od przyszłej aktualizacji będą mogły być bezprzewodowe. Ważnym elementem jest to, że czujnik nie wykryje wibracji, jeśli zostanie otoczony wełną.

Nowy mob

Po dodaniu trzech nowych mobów w pierwszej części aktualizacji jaskiń oraz klifów twórcy postanowili poczekać z tym budzącym najwięcej pytań. Mają ku temu dość istotny powód. Warden nie przypomina przyjaznych stworzeń, które już trafiły do gry i jest mrożącym krew w żyłach stworem, który wędruje po głębokich ciemnych jaskiniach.

ZOBACZ – 15 najbardziej interesujących seedów do Minecrafta na wersję 1.17. Co koniecznie trzeba sprawdzić?

Jest on pierwszym niewidomym mobem, który znajduje się w grze i podobnie jak Sculk Sensor potrafi wyczuwać wibracje. W momencie, w którym wykryje on gracza, natychmiastowo zaczyna biec w jego stronę, a jego ataki są naprawdę potężne. Warden ma 15 serc, a jego jeden cios jest w stanie sprowadzić gracza z pełną netherytową zbroją do 3 i pół serca.

Jedynym sposobem na uniknięcie walki jest skradanie się. Pomoc może stanowić śnieżki lub łuk, z którego wystrzelone strzały mogą odwrócić uwagę moba, dzięki czemu będziemy w stanie go ominąć.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft