w

Minecraft Snapshot 20w11a wprowadza blok złota w netherze i nowy enchant

Najnowszy snapshot poza nową żyłą i pnączami wprowadza kilka mniejszych, aczkolwiek ciekawych zmian.


Wprowadzone w najnowszym snapshocie 20w11a zmiany nie sprawiają wrażenia dużych, ale niektóre z nich mogą naprawdę zaskoczyć graczy. Sam snapshot jest już jedenastym wydanym dla wersji 1.16 i ujrzał on światło dzienne 11 marca 2020 roku. Czego więc mogą spodziewać się fani?

Nowa żyła złota i kolejne pnącza netheru

Pierwszymi istotnymi zmianami aktualizacji są dodanie nowego bloku będącego żyłą złota, którą gracze mogą znaleźć w netherze i dodanie kolejnych pnącz do jednego z netherowych lasów.

Żyła może występować na każdej wysokości netheru i poza teksturą nie różni się niczym od zwykłej żyły występującej w zwyczajnym świecie.

Nowe pnącza występują wyłącznie w spaczonym lesie. W przeciwieństwie do znanych dotychczas wariacji pnącz rosną one do góry. Gracz może się po nich wspinać.

ZOBACZ – Zombie Pigmen zastąpione nową wersją Piglinów w najnowszym snapshocie Minecraft

Nowe zaklęcie butów

Poza nowym blokiem i pnączami do gry dodany został nowy enchant butów pozwalający na szybsze przemieszczanie się po piasku i glebie dusz. Za każdym pokonanym blokiem dusz jest 4-procentowa szansa na nieznaczne zużycie się butów.

Samo zaklęcie możliwe jest do zdobycia jedynie poprzez handel z Piglinami. Albo w formie książki, albo w formie zaklętych żelaznych butów.

Został dodany również efekt szybkiego przemieszczania się po blokach i imituje on wzlatujące w górę dusze.

Kilka mniej znaczących zmian

Do gry zostało wprowadzonych również kilka naprawdę niewielkich zmian wartych uwagi przedstawionych poniżej w formie listy:

  • Dzwonek wyda dźwięk, gdy zostanie trafiony.
  • Ognisko i TNT podpali się kiedy zostanie trafione palącym się obiektem.
  • Stół rzemieślniczy ma teraz dźwięk używania.
  • Pnącza mają dźwięk podczas wspinania.
  • Ogień nie ma już animacji niszczenia i dźwięku wełny. Dostał on za to tabelę lootu co sugeruje, że gracze będą mogli zyskać coś gasząc ogień w przyszłości.