w

Kiedy może pojawić się aktualizacja Netheru w Minecraft? Pracowniczka Mojang zdradza kolejne szczegóły

Podczas streamu na oficjalnym kanale Minecrafta na Twitchu gracze mogli usłyszeć odpowiedzi na swoje pytania dotyczące zbliżającej się aktualizacji.


Cztery dni temu odbyła się transmisja prowadzona przez community managera Mojangu Helen Zbihlyj znaną pod pseudonimem HelenAngel, podczas której odpowiadała ona na pytania widzów.

Co z datą aktualizacji?

Prowadząca stream zapytana, czy jest przewidziana data, kiedy aktualizacja mogłaby być wydana, odparła krótko, że nie planują nigdy podawać dat. Od razu po tym zaczęła tłumaczyć, dlaczego tak jest:

Kiedy podawaliśmy je w przeszłości, zdarzało nam się nie wyrobić na czas, a gracze bez większego powodu zaczynali się strasznie na nas złościć. Z tego powodu nie będziemy podawać już dat wydania. Jeśli mowa na przykład o aktualizacji na PS4, możemy powiedzieć, że aktualizacja nastąpi np. za 3 dni. W przypadku fizycznego produktu albo wydania gry na zupełnie nową platformę czasami jesteśmy w stanie je podawać. W przypadku aktualizacji nie możemy przewidzieć wszystkiego. Pojawiają się bugi, problemy ze stabilnością etc., z czym musimy poradzić sobie przed wydaniem gry.

ZOBACZ – Kiedy aktualizacja gór wejdzie do Minecraft?

W środowisku graczy faktycznie ma miejsce tendencja do przejawiania agresji, niekoniecznie uargumentowanej, wobec twórców. Środowisko to jest dość nieprzewidywalne i działa bardzo impulsywnie. System, który obrał Mojang, pozwala twórcom w spokoju pracować nad grą, aby finalnie dostarczyć jak najlepszy produkt.

Więcej biomów w netherze?

Jakiś czas temu na stronie pojawił się artykuł traktujący o większej ilości biomów w netherze od tej, którą aktualnie przyszło nam zbadać – Minecraft: Jakie jeszcze biomy Netheru trafią do gry i kiedy to będzie?

ZOBACZ – Nether w Minecraft nigdy nie wyglądał tak dobrze. Jeden z najlepszym modów na 1.16

HelenAngel zapytana o większą ilość biomów niż trzy, które do niedawna gracze mogli zbadać w snapshotach, przypomniała, że w najnowszych snapshotach są już cztery, a szanse na kolejne biomy wcale nie są zerowe:

W snapshotach mamy 4 różne biomy netheru takie jak netherowe pustkowia, doliny piasku dusz, wypaczony i karmazynowy las. Czy w planach mamy dodanie większej ilości biomów? Jest to możliwe, ale „nie wiemy”. Niczego nie obiecujemy, ponieważ, jak wiadomo, różne rzeczy mogą się przydarzyć, prawda?

Nawet jeśli informacja o kolejnych biomach nie jest niczym pewnym, bardzo ciekawym jest dopuszczenie takiej możliwości.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft